انتشار اپلیکیشن در اکلیپس

ساخت keystore

خلاصه آموزش:

  •  انتشار اپلیکیشن در اکلیپس

  • ساخت keystore

  • امضای فایل apk

  •  ساخت فایل apk

 

انتشار اپلیکیشن(امضای فایل apk) فرآیندی است که طی آن برنامه ی شما در دسترس کاربران قرار می گیرد. انتشار اپلیکیشن آخرین مرحله در توسعه و برنامه نویسی یک اپلیکیشن است.

گرفتن خروجی در اکلیپس:

قبلا در مبحثی دیگر با خروجی گرفتن(امضای فایل apk) از اپلیکیشن در اندروید استودیو با شما بودیم.

در ادامه نحوه ی خروجی گرفتن در نرم افزار اکلیپس توضیح داده شده است.

برای این منظور ابتدا اکلیپس را باز کنید و سپس مسیر File->Export را دنبال کنید که نتیجه مانند تصویر زیر خواهد بود. همچنین می توانید روی پوشه ی پروژه ی مورد نظر راست کلیک کنید و از منوی ظاهر شده گزینه ی Export را انتخاب نمایید.

Eclipse export

در این قاب در حالی که گزینه ی Export Android Application انتخاب شده است روی دکمه ی Next کلیک کنید که پس از آن به پنجره ای جهت انتخاب پروژه ی مورد نظر وارد می شود، مانند تصویر زیر.

در این قاب پس از انتخاب پروژه ای که می خواهید از آن خروجی بگیرید روی دکمه ی Next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد که مانند تصویر زیر است منتقل شوید.

در این قسمت شما باید یک کلید برای اپلیکیشنی که ساخته اید ایجاد کنید یا در اصطلاح آن را امضا(انتشار) کنید که این تنها سند، مبنی بر مالکیت شما نسبت به اپلیکیشن خواهد بود. حال چنانچه از قبل کلیدی ایجاد نکرده اید با انتخاب گزینه ی Create new keystore و پر کردن سه فیلد Location (محل ذخیره ی کلید)، password (رمز انتخابی برای کلید) و confirm (تکرار رمز) مانند تصویر بالا روی دکمه ی Next کلیک کنید تا به قسمت بعد که مانند تصویر زیر است بروید.

در این قسمت باید اطلاعات مربوط به کلید را وارد کنیم که از آن ها موارد Alias (نام مستعار)، Password (رمز)، Confirm (تایید رمز) و Validity (اعتبار: تعداد سالهای معتبر بودن) اجباری هستند و از بقیه فیلدها نیز حداقل یکی را باید برای ادامه پر کنید. در نهایت روی دکمه ی Next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد که مانند تصویر زیر است منتقل شوید.

در این قسمت محل ذخیره شدن اپلیکیشن را تعیین کنید و پس از آن روی دکمه ی Finish کلیک کنید. حال می توانید برنامه را روی یک دستگاه واقعی نصب و آن را اجرا کنید،یا در مارکت ها به انتشار دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code