آموزش ابزار Magnetic Lasso در فتوشاپ

خلاصه آموزش:

  • ابزار lasso مغناطیسی در فتوشاپ

  • برش هوشمند با ابزار Magnetic Lasso در فتوشاپ

  • انجام یک پروژه عملی با استفاده از ابزار Magnetic Lasso

 

ابزار Magnetic Lasso یکی از سه ابزار Lasso در فتوشاپ است، این ابزار مرز رنگها را به صورت اتوماتیک تشخیص می دهد و به صورت خودکار این مرزها را نقطه گذاری می کند . برای انتخاب ابزار Magnetic Lasso روی آیکن Lasso در جعبه ابزار کلیک ماوس را نگه دارید و آن را از لیستی که باز می شود انتخاب کنید(یا بسته به تنظیمات با فشردن چندباره کلید L و یا کلید Shift+L می توانید به این ابزار دسترسی داشته باشید).

آموزش ابزار Magnetic Lasso در فتوشاپ

این ابزار مرز رنگها را به صورت اتوماتیک تشخیص می دهد و به صورت خودکار این مرزها را نقطه گذاری می کند . ابزار Magnetic Lasso مانند یک ابزار تشخیص لبه کار می کند و هنگامی که در حال انتخاب شکل هستید مثل آهنربا به لبه های شکل می چسبد. البته دقت آن بستگی به نوع شئ و پس زمینه ی آن دارد. این ابزار بر اساس تفاوت رنگ و روشنایی پیکسل ها و تفاوت آنها با پیکسل های پس زمینه کار می کند.برای اضافه کردن نقاط میتوانید خودتان بر روی کلید سمت چپ ماوس کلیک کنید و برای اصلاح یک نقطه که اشتباها انتخاب شده میتوانید کلید delete بفشارید و در اخر هم وقتی به نقطه انتها رسیدید دوبار کلید سمت چپ ماوس را بفشارید.

هنگام انتخاب Magnet Lasso نشانگر ماوس به شکل زیر تبدیل می شود:

ابزار Magnetic Lasso

برای افزایش دقت ابزار Magnet کلید Caps Lock را روی کیبورد بفشارید تا نشانگر ماوس تبدیل به شکل زیر شود:

کار با ابزار Magnetic Lasso

با این کار فتوشاپ فقط در محدوده ی دایره ی نشانگر به دنبال لبه می گردد . هرچه لبه به علامت + نزدیکتر باشد احتمال انتخاب آن توسط مگنت بیشتر خواهد بود.

انجام یک انتخاب با ابزار Magnetic Lasso

در زیر عکسی را می بینید که من در فتوشاپ باز کرده ام. قصد دارم مجسمه را از تصویر انتخاب کرده و جدا کنم.

 ابزار Magnetic Lasso در فتوشاپ

همانطور که در عکس می بینید مجسمه لبه های کاملا مشخصی دارد و بهترین ابزار برای انتخاب آن ابزار Magnetic Lasso است. برای شروع انتخاب مجسمه، علامت + وسط دایره را روی یک نقطه از لبه می گذارم و کلیک می کنم. حال دایره را روی لبه ها حرکت می دهم تا خط انتخاب به لبه ها بچسبد. همیشه لبه را در داخل دایره نگه دارید. برخلاف ابزار استاندارد Lasso نیازی به نگه داشتن کلیک ماوس هنگام انتخاب نیست.

ابزار انتخاب Magnetic Lasso

هنگام حرکت روی لبه ی مجسمه برای زوم کردن Ctrl+(+) را زده و برای حرکت دادن عکس دکمه ی Space را نگه دارید. همچنین برای دور کردن تصویر Ctrl+(-) را بزنید.

تغییر قطر دایره

شما از طریق تعیین گزینه ی Width در نوار آپشن ها می توانید قطر دایره ی انتخاب لبه را تغییر دهید. هنگامی که تصویر لبه های مشخص تری دارد از قطر بیشتری استفاده کنید و هنگامی که لبه ها مبهم تر هستند از قطر کمتر استفاده کنید.

راه دیگر تغییر اندازه ی دایره استفاده از دکمه های [ و ] می باشد. استفاده از این دکمه ها کمک می کند بتوانیم هنگام حرکت روی لبه ها اندازه ی دایره را همزمان کم و زیاد کنیم.

کنتراست لبه ها

یکی دیگر از گزینه های مهم هنگام کار با Magnetic Lasso کنتراست لبه هاست. با تغییر گزینه ی Contrast در نوار آپشن ها تعیین می کنید که چقدر تفاوت کنتراست لازم است تا یک ناحیه به عنوان لبه انتخاب شود. برای ناحیه هایی که کنتراست شئ با پس زمینه زیاد است از مقدار بیشتری کنتراست استفاده کنید و برای نقاطی که کنتراست شئ با پس زمینه کم است از مقدار کمتری استفاده کنید.

فرکانس

هنگامی که در طول لبه ها حرکت می کنید فتوشاپ به صورت خودکار نقاطی ایجاد می کند که به آنها نقاط لنگرگاه می گویند. شما با تغییر Frequency می توانید تعداد نقاطی که در طول مسیر قرار داده می شود را تغییر دهید. معمولا عدد ۵۷ مقدار مناسبی برای اکثر موارد است.

اصلاح اشتباهات

اگر نقطه ای در جایی اشتباه از لبه قرار گرفت با فشردن دکمه ی Backspace می توانید یک قدم به عقب بروید و دوباره شروع کنید. با چندین بار فشردن دکمه ی Backspace می توانید چند قدم به عقب برگردید.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code