آموزش کامل فلش گوشی های هواوی و ارتقا اندروید

فلش گوشی های هواوی

شرکت هواوی به دلیل اینکه از cpu های شرکت های مختلف مانند کوالکام (Qualcomm)یا ام تی کی(mtk) یا…. در ساخت دیوایسهای خود استفاده میکند متقابلا نوع فلش گوشی هایش نیز باهم متفاوت است.برای فلش گوشی های هواوی چندین راه وجود دارد که ما در این مقاله از سایت نطق به دو مورد آن خواهیم پرداخت.

فلش کردن گوشی های هواوی هنگامی که گوشی روشن است و فایل رام را نیز در اختیار دارید:

پیش‌نیاز های فلش کردن گوشی هواوی:

کارت میکرو اس دی، کلاس بالا،۴ گیگ (کارت حافظه را یک بار با پارتیشن Fat32، فرمت نمایید)

شارژ بالای ۵۰ درصد با باطری سالم

قبل از نصب رام رسمی بر روی گوشی هواوی خود، حتما از اطلاعاتتان بکاپ یا نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

نکته
برای فلش کردن گوشی های هواوی باید به “Build number” یا همان “شماره ساخت” دقت نمایید. این موضوع بسیار حایز اهمیت می‌باشد که بایستی بیلد نامبر یا شماره ساخت فایلی که دانلود می‌کنید با بیلد نامبر گوشی یکسان و یا بالاتر باشد. در واقع ۴ کاراکتر آخر بیلد نامبر نوشته شده در گوشی شما باید با بیلد نامبر فایل رام دانلود شده یکسان یا بالاتر باشد. برای مثال در تصویر زیر بیلد نامبر B067 می‌باشد. در نتیجه فایلی که دانلود می‌شود باید بیلد نامبری یکسان یا بالاتر باشد.

فلش کردن گوشی های هواوی

حال با مد نظر داشتن نکات بالا برای فلش کردن گوشی هواوی (نصب رام رسمی بر روی گوشی های هواوی)  مراحل زیر را باید انجام دهید:

ابتدا فایل رام (سیستم عامل یا فریمور) مختص گوشی خود را دانلود نمایید. فایل‌های رام گوشی های هواوی معمولا حاوی یک فایل اصلی به اسم “UPDATE.APP” می‌باشد. شما باید در ابتدا فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کنید و به دنبال فایل رام گوشی که اسم آن “UPDATE.APP” است بگردید.

نصب رام رسمی بر روی گوشی های هواوی

حال بر روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود یک پوشه به اسم “dload” بسازید. بعد از ساختن این پوشه باید فایل رام که اسم آن “UPDATE.APP” است را به داخل این پوشه انتقال دهید.

فلش گوشی هواوی

  • حال باید پوشه “dload” را به حافظه جانبی یا مموری کارت خود انتقال دهید. دقت داشته باشید که این پوشه باید در قسمت اصلی کارت حافظه یا همان “root” مموری کارت ریخته شود.
  • گوشی را از کامپیوتر جدا کرده و سپس وارد “تنظیمات” گوشی یا “Setting” شوید. “درباره تلفن” یا “About Phone” را انتخاب نمایید.
  • گزینه “System Update” یا “به روز رسانی‌های سیستم” را لمس نمایید. در این بخش اطلاعاتی از قبیل CPU, Ram, مقدار فضای یاقی مانده حافظه داخلی و مموری کارت را نشان می‌دهد.
  • حال باید “Local Update” یا “به روز رسانی محلی” را بزنید. بعد از زدن این گزینه در صفحه باز شده به شما چند هشدار می‌دهد که ما این هشدارهارو در قسمت پیش‌نیاز برای شما مطرح کردیم. گزینه “Confirm” یا “تایید” را بزنید و سپس “Upgrade” یا “به روز رسانی” را بزنید.
  • حال گوشی شما ریبوت می‌شود و به حالت نصب رام یا “Phone Upgrade” می‌رود و باید منتظر باشید که گوشی شما فلش شود. بعد از سپری شدن مراحل نصب، یک پیام “OK” ظاهر می‌شود که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن فلش کردن گوشی هواوی شما است.

فلش کردن گوشی های هواوی  (برای گوشی های خاموش یا روی آرم مانده یا دارای پسورد):

  • مطابق روش قبلی باید مراحل دانلود فایل رام و ساخت پوشه “dload” را انجام دهید و این پوشه را به داخل مموری کارت خود انتقال دهید. پس تا اینجای کار با روش قبلی یکسان است.
  • حال برای فلش کردن گوشی هواوی خود، باید گوشی خود را بصورت دستی به حالت “Phone Upgrade” ببرید. برای اینکار باید گوشی را خاموش کرده و سه دکمه “ولوم بالا”، “ولوم پایین” و “پاور” را بصورت همزمان گرفته و بعد از مشاهده لوگو انگشتان خود را از روی دکمه‌ها بردارید و بزارید.
  • ملاحظه می‌کنید که گوشی بصورت خودکار در حال فلش شدن می‌باشد و فایل رام بدرستی در حال ریخته شدن بر روی گوشی می‌باشد. بعد از انجام مراحل، گوشی بصورت خودکار ریبوت می‌شود.