فعال کردن USB Debugging در گوشی‌های اندروید

Usb Debugging چیست؟

فعال کردن ” USB Debugging ” یا همان ” اشکال زدایی USB ” اولین گام جهت نصب رام های رسمی و کاستوم , آنلاک کردن گوشی , روت کردن و یا هر دستکاری که مربوط به هک کردن گوشی است , میباشد !! در واقع USB Debugging دسترسی مستقیم به Android SDK را باز میکند ! Android SDK بر روی کامپیوتر نصب خواهد شد و شما باید USB Debugging گوشی خود را فعال کرده باشید تا گوشی شما به طور دقیق در کامپیوتر شناسایی شود .نحوه فعال کردن USB Debugging در نسخه‌های مختلف اندروید متفاوت می‌باشد. با ما همراه باشید تا به آموزش فعال کردن USB Debugging در گوشی‌های اندروید بپردازیم.

فعال کردن USB Debugging در اندروید جینجر برد (۲٫۳ تا ۲٫۳٫۷)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۲٫۳ (جینجر برد) به مسیر Settings > Applications > Development > USB Debugging رفته و مطابق تصویر زیر، تیک USB Debugging را فعال کنید.

فعال کردن USB Debugging در اندروید جینجر برد

فعال کردن USB Debugging در اندروید بستنی حصیری و جلی بین (۴ تا ۴٫۱٫۲)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴ و ۴٫۱ به مسیر Settings > Developer Options > USB Debugging رفته و مطابق تصویر زیر، تیک USB Debugging را فعال و دکمه تایید یا OK را لمس نمائید.

فعال کردن USB Debugging در اندروید جلی بین ۴٫۲ و کیت کت (۴٫۲ تا ۴٫۴٫۲)

همانطور که می‌دانید در اندروید ۴.۲ منوی Developer Options در تنظیمات گوشی مخفی می‌باشد. برای ظاهر کردن Developer Options، به مسیر Settings > About phone رفته و بروی Build Number چندین بار پشت سرهم کلیک کنید تا عبارت You are now a developer نمایان شود. برای آموزش فعال کردن و نمایان کردن گزینه Developer Options، آموزش فعال‌سازی بخش Developer Options در اندروید را مطالعه نمایید.
به تنظیمات گوشی برگشته و خواهید دید که منوی Developer Options اضافه شده است. حالا خیلی راحت می‌توانید در این قسمت گزینه USB Debugging را فعال نمایید.

فعال کردن USB Debugging در اندروید کیت کت

فعال کردن USB Debugging در اندروید لالی پاپ (۵٫۰)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۵ نیز مطابق با اندروید کیت کت مراحل طی خواهد شد. ابتدا باید Developer Options را ظاهر کرده و سپس USB Debugging را فعال نمایید که برای درک بهتر می‌توانید از تصاویر زیر استفاده کنید.

فعال کردن USB Debugging در اندروید لالی پاپ

فعال کردن USB Debugging در اندروید مارشمالو (۶٫۰) و اندروید نوقات (۷٫۰)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ۶ و ۷ نیز مطابق با اندروید ۵ (لالی‌پاپ) مراحل طی خواهد شد. ابتدا باید Developer Options را ظاهر کرده و سپس USB Debugging را فعال نمایید که برای درک بهتر می‌توانید از تصاویر زیر استفاده کنید.

فعال کردن USB Debugging در اندروید مارشمالو (6.0) و اندروید نوقات (7.0)

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code