اندروید اوریو بر روی ۴٫۶ درصد از دیوایس های اندرویدی نصب است

گوگل آخرین آمار برای توزیع نسخه های آندروید را در همه دستگاه هایی که سرویس های Google Play را نصب کرده اند منتشر کرد. این آمار بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در طی یک دوره ۷ روزه که روز ۱۶ آوریل به پایان رسید، دقیق ترین اطلاعات مربوط به توزیع دستگاه های اندرویدی با نسخه های خاص سیستم عامل Android است. آمار به روز شده نشان می دهد که توزیع نسخه ۸ اندروید(Android 8.0 و Android 8.1) در ماه آوریل ۲۰۱۸ به میزان قابل توجهی از ۱٫۱٪ در ماه فوریه ۲۰۱۸ به ۴٫۶٪ رسیده است. در همین حال، اندروید نوقا کماکان همچون ماههای اخیر صدر نشین این جدول است. اندروید اوریو با پیشرفت نسبت به ماه فوریه در حدود ۳۰٫۸ ٪ از گجت های اندرویدی را پشتیبانی میکند.

در جدول زیر آمار توزیع تمام نسخه های اندروید بر روی دستگاه های اندرویدی در دو ماه فوریه و آوریل با هم مقایسه شده است.

 آمار توزیع نسخه های اندروید

این اوج گیری اندروید Oreo به احتمال زیاد به دلیل وجود دستگاه هایی است که آپدیت جدید اندروید را در دو ماهه گذشته دریافت کرده اند. ابن احتمال وجود دارد که انتشار بروزرسانی برای پردازنده های Exynos و Snapdragon که در گوشی های گلکسی S8 و +S8 و همچنین Galaxy Note 8 استفاده شده اند مهمترین عامل این تغییرات باشد. اندروید p در این جدول مشاهده نمیشود زیرا فقط به عنوان نسخه پیشنمایش برای دستگاه های Google Pixel منتشر شده است. تغییرات توزیع، منعکس کننده رشد توزیع در اندروید نسخه های ۷ و ۸ میباشد. این مقایسه روند رو به پایین را برای نسخه های کمتر از اندروید ۷ نشان میدهد. قابل ذکر است که در این آمار دستگاه های بدون سرویس گوگل پلی مشارکت ندارند. بنابراین آماری از کاربران دستگاه های اندرویدی در چین منعکس نشده و در این مقایسه شرکت ندارند. هدف گوگل از انتشار این آمار کمک به توسعه دهندگان برای این که تصمیم بگیرند برنامه های خود را با چه سطحی از SDK بسازند.

آخرین سطح فعلی API 27 است که مربوط به انتشار نسخه ۸٫۱ Android است. قبل از آن API سطح ۲۶ است که مربوط به Android 8.0 Oreo است. از اوت ۲۰۱۸، هر برنامه جدیدی که به فروشگاه Play ارسال می شود باید حداقل سطح API 26 را داشته باشد. علاوه بر این، از نوامبر ۲۰۱۸، به روز رسانی برنامه های موجود نیز باید سطح API 26 یا بالاتر را هدف قرار دهد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code