هر Activity در برنامه اندروید ، دارای یک عنوان (title) است. مثلا اگر قالب (theme) برنامه اندروید را به گونه ای انتخاب کرده باشیم که actionbar نمایش داده شود، آنگاه درون actionbar ، عنوان (title) مربوط به Activity را می توانیم ببینیم :

action-bar

اکنون می خواهیم شرح بدهیم که چگونه می توان عنوان (title) مربوط به یک Activity را تغییر داد. برای این منظور، ابتدا باید فایل AndroidManifest.xml را باز کنیم. مثلا برای یک پروژه اندروید دلخواه کدهای فایل AndroidManifest.xml را به صورت زیر فرض می کنیم :

 

در کد مربوط به تعریف این Activity ، یک مشخصه با نام label داریم که برای تعیین عنوان (title) مربوط به Activity می باشد. برای این مشخصه، عبارت زیر نوشته شده است :

این عبارت، اشاره به یک رشته (String) تعریف شده در فایل strings.xml دارد. فایل strings.xml در پروژه اندروید، برای تعریف رشته ها (String) به کار می رود، بنابراین ما متن های مورد نظرمان را در آن به صورت رشته تعریف می کنیم و سپس بدین شکل، به آنها ارجاع می دهیم. بنابراین عنوان Activity مورد نظر، در یک رشته (String) با نام activity_name در فایل strings.xml تعریف شده است، پس برای تغییر عنوان این Activity ، باید فایل strings.xml را باز کرده و رشته (String) مورد نظر را تغییر بدهیم.

نکته:

در روشی دیگر شما میتوانید نام اکتیویتی را مستقیما در خود فایل مانیفست (AndroidManifest) نیز تعریف کنید. که البته زیاد توصیه نمیشود:

 

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :