مانند حافظه داخلی(Internal Storage) ما قادر به خواندن و نوشتن در حافظه خارجی(External Storage) نیز هستیم. کلاس های FileInputStream و FileOutputStream برای خواندن و نوشتن داده های یک فایل به کار می روند.در یک مثال ساده امروز با ایجاد یک فایل متن طریقه خواندن و نوشتن در حافظه خارجی(External Storage) را به شما آموزش میدهیم. با استفاده از اندروید استودیو یک پروژه ی جدید با نام External Storage تحت بسته ی ir.oration.external ایجاد کنید.

محتوای زیرمربوط به فایل res/layout/activity_main.xml می باشد،که دارای دو ادیت تکست(EditText) برای وارد کردن متن(رشته) و دو دکمه(Button) برای نوشتن و سپس خواندن اطلاعات متنی از حافظه خارجی است.

دریافت مجوز برای استفاده از حافظه خارجی(External Storage)

شما برای نوشن و خواندن در حافظه خارجی نیاز به دریافت مجوز از فایل مانیفست(AndroidManifest.xml) دارید.برای این منظور قطعه کد زیر را در بالای تگ application در فایل مانیفست قرار دهید.

کد های زیر نیز مربوط به فایل java/com.example.external/AndroidManifest.xml.java می باشند.

کد های زیر نیز مربوط به فایل java/ir.oration.external/MainActivity.java می باشند.

حال نوبت آن رسیده تا با استفاده از اندروید استودیو برنامه را اجرا کنیم. برای این منظور روی آیکون Run که در نوار ابزار قرار دارد کلیک کنید.اگر همه چیز بدون مشکل پیش برود پنجره ی شبیه ساز شما مانند تصاویر زیر خواهد بود.

خواندن و نوشتن در حافظه خارجی(External Storage) در اندروید

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :