فیسبوک در تلاش است ویژگی مشابه QR Code اسنپ چت را با نام Nametags به اینستاگرام اضافه کند. این ویژگی “جدید” به کاربران اجازه می دهد تا برای پیدا کردن پروفایل فرد مورد نظر خود از قسمت دوربین استوری، Nametags افراد را اسکن کنند. سایت TechCrunch در مقاله ای عنوان کرده است که شرکت فیسبوک ممکن است به زودی این ویژگی جدید را راه اندازی کند، زیرا این ویژگی به طور آزمایشی برای برخی از کاربران ظاهر شده است. یکی از همین کاربران به نام Genady Okrain اسکرین شات هایی از این قابلیت جدید اینستاگرام منتشر کرده است.

قابلیت Nametags اینستاگرام

“Nametags” که قابلیتی کپی شده از روی نرم افزار اسنپ چت است، می تواند پیدا کردن افراد را در اینستاگرام آسان تر کند، به طوری که کاربر به جای تایپ نام کاربری و جست و جو، می تواند تنها به وسیله دوربین گوشی خود، شخص مورد نظر را دنبال کند. به همین ترتیب شرکت های تجاری و ستارگان رسانه های اجتماعی می توانند Nametag  خود را در شبکه های اجتماعی دیگر ارسال و یا حتی از آنها روی پوسترها و مدارک استفاده کنند تا دیگر کاربران بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند.

این(نیم تگ) تنها ویژگی جدیدی نیست که Instagram در حال کار بر روی آن است. همچنین شایعات قبلی از تست دو قابلیت تماس ویدیویی و حالت پرتره در عکاسی (موسوم به Focus) در اینستاگرام خبر می‌دادند که این دو نیز احتمال دارد در به‌روزرسانی‌های بعدی به اپلیکیشن اضافه شوند، خصوصا قابلیت تماس ویدیویی که اسنپ‌چت در آپدیت اخیر به امکانات خود اضافه کرده است.

 

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله

این خبر را به اشتراک بگذارید :