آلفابت گزارش مالی خود را برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، منتشر کرد. در طی این مدت، درآمد سالانه ۳۱٫۱۴۶ میلیارد دلار، برای این شرکت ثبت شد که نسبت به ۲۴٫۷۵۰ میلیارد دلاری که از همین سه ماهۀ در سال گذشته ثبت شده بود، نشانگر افزایش ۲۶ درصدی درآمد این شرکت در این مدت است. علاوه بر این درآمد عملیاتی نیز با افزایش ۷٫۴ درصدی یا به عبارتی ۵۰۰ میلیون دلاری به ۷ میلیارد دلار رسیده است. همانطور که انتظار می رفت بخش عمده ای از درآمد آلفابت مدیون گوگل است و این غول اینترنتی حدود ۳۱ میلیارد دلار از این درآمد را عاید آلفابت کرده است. باقیمانده این مبلغ هنگفت نیز از سرمایه گذاری های مختلف این هلدینگ در بازارهای مختلف به دست آمده که هدف نهایی از آن دستیابی به درآمد بالا در بلند مدت است.

 
اکثریت درآمدها طبق انتظار از بخش تبلیغات گوگل این هلدینگ به دست آمده اند. تمام زیر مجموعه های آلفابت که شامل سرویس اینترنتی گوگل فایبر، اتومبیل های خودران کمپانی Waymo و دیگران است، در طول سه ماهه تنها ۱۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کردند. این درآمدها از ۱۳۲ میلیون دلار در مدت مشابه پارسال به ۱۵۰ میلیون دلار در سال جدید رسید، با این حال درامد مذکور به معنی زیان ۵۷۱ میلیون دلاری در این مدت بوده است.

در کل علی رغم زیان چشمگیر در برخی زمینه ها، آلفابت به لطف رشد مداوم درآمد به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرده است. این مساله در رشد تعداد کارکنان این هدینگ نیز به خوبی دیده می شود و با افزوده شدن ۱۱ هزار نفر جدید تعداد پرسنل آلفابت حالا به ۸۵ هزار نفر رسیده است.

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، گوگل مجموع درآمد ۲۶٫۶۴۲ میلیارد دلاری را در تبلیغات خود از وب سایت های خود و وب سایت های اعضای شبکه خود کسب کرد، که نسبت به ۲۱٫۴۱۱ میلیارد دلار برای سه ماه مشابه سال قبل رشد چشمگیری را نشان میدهد، درآمد کسب و کارهای دیگر گوگل، که شامل محصولات سخت افزاری مختلف مانند تلفنهای همراه و فروش نرم افزار از فروشگاه Google Play است، به ۴٫۳۵۴ میلیارد دلار برای سه ماهه نخست امسال رسید. درآمد این بخش در سه ماهه بهار سال ۲۰۱۷ مبلغ ۳٫۲۰۷ میلیارد دلار بود.

 

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :