اگر چه گوگل با برنامه Google Play Music که از پیش بر روی تمام گوشی های هوشمند نصب شده است قصد رقابت با بزرگان این عرصه مانند اسپاتیفای، اپل موزیک، iHeartRadio و پاندورا را دارد اما نمودارهای بررسی شده سهم بازار موسیقی Google Play را در مقایسه با ۳۲٪ پاندورا و ۱۸٪ Spotify بسیار ناچیز و حدود ۶٪ نشان میدهد.  بر اساس گزارش منتشر شده توسط Droid-life و یک منبع معتبر دیگر، گوگل آماده است تا یک سرویس موسیقی متمرکز با نام YouTube Remix برای جایگزینی Play Music را راه اندازی کند.

البته در حال حاضر به طور دقیق مشخص نیست که این سرویس جدید چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت. ولی گفته شده است که کاربران موزیک پلی گوگل هیچ حق انتخابی نخواهند داشت و تمامی آنها ناچارا باید به سرویس ریمیکس کوچ کنند!
گوگل از هم اکنون نیز قرارداد هایی را با برند ها و توزیع کنندگان بزرگ موسیقی در دنیا، برای آماده سازی مقدمات راه اندازی ریمیکس به امضا رسانده است. هر چند همین حالا نیز بانک اطلاعاتی موزیک پلی بیش از ۴۰ میلیون آهنگ، گنجینه قدرتمندی برای شروع طوفانی ریمیکس محسوب می شود. همچنین رسما اعلام شده است که سرویس ریمیکس از لیست عظیم موسیقی یوتیوب نیز بهره خواهد برد و بسیاری از ویژگی های موجود در موزیک پلی کنونی از جمله لیست پخش هوشمند را نیز به همراه خود عرضه خواهد کرد.
شاید بتوان اینطور گفت که ریمکس در حقیقت یک آپگرید بزرگ از موزیک پلی گوگل محسوب می شود. هر چند کاربران دوستدار موزیک پلی همیشه خاطره آن را در یاد خواهند داشت. به علاوه لازم به ذکر است که گوگل هیچ تمایلی برای ارایه هم‌زمان دو سرویس پخش موزیک ندارد، حتی اگر یکی از محصولات جدید آینده تحت برند گوگل نباشد. با تمام این صحبت‌ها همه امیدواریم که ریمیکس یوتیوب بسیار بهتر از موزیک‌پلی باشد که هم اکنون نیز سرویس بسیار قدرتمند و خوبی محسوب می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :