برنامه PowerPoint یک راه ساده را برای تولید و ایجاد یک فیلم از صفحه نمایش در خود جای داده است ( که اغلب به عنوان screencast یاد می شود ) که می تواند در مواقعی آن چیزی باشد که منتظرش هستید. شما همچنین گزینه اضافه کردن صدا و نشانگر موس را در اختیار دارید . از این پس، این توانایی را دارید تا از صفحه ‌نمایش فیلم بگیرید و آن‌ را با چند کلیک ساده در اسلایدهای پاورپوینت وارد کنید. تنها کافی است محتوایی را که برای ضبط به آن نیاز دارید، انتخاب کنید.

برای فیلم گرفتن از صفحه با پاورپوینت تنها کافیست مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید:

۱) به سراغ تب Insert بروید و روی Screen Recording کلیک کنید.

تهیه فیلم از صفحه با پاورپوینت

۲) حالا در پنل به نمایش در آمده روی Select Area کلیک کنید.

ساخت فیلم از صفحه با پاورپوینت

۳) سپس با استفاده از ماوس بخشی از صفحه که دوست دارید از آن فیلم برداری کنید را برای پاورپوینت مشخص کنید.

تهیه فیلم در کامپیوتر با پاورپوینت

۴) به صورت پیش فرض پاورپویت از صدا و محل قرارگیری نشانگر ماوس نیز فیلم می‌گیرد اما اگر دوست ندارید چنین اتفاقی بیفتد کافیست از طریق پنل رکورد از نمایش آن‌ها در ویدیو نهایی جلوگیری کنید.

۵) با کلیک روی کلید Record فرآیند فیلم گرفتن از صفحه آغاز می‌شود. علاوه بر این با استفاده از میانبر Windows key + Shift + R نیز می‌توانید سریع‌تر و بدون نیاز به کلیک‌های اضافه به کلید Record دست پیدا کنید. همچنین به کمک این میانبر می‌توانید در پروسه فیلم گرفتن از صفحه وقفه ایجاد کنید یا دوباره آن را به جریان بیندازید.

۶) زمانی که بالاخره کارتان تمام شد و خواستید فیلم برداری از صفحه را به طور کامل متوقف کنید، ماوستان را به محل سابق پنل رکورد پاورپوینت ببرید تا پنل دوباره به نمایش درآید. حالا می‌توانید با کلیک روی کلید Stop یا استفاده از میانبر Windows key + Shift + Q به طور کامل پروسه ضبط ویدیو از صفحه را متوقف کنید.

۷) برای ذخیره ویدیوی ضبط شده در کامپیوتر کلیک راست کرده و Save Media As را انتخاب کنید سپس مکان فایل و نام آن را مشخص کرده و Save را بزنید.

نکته
این ویژگی فقط در ویندوز و نسخه هایی خاص از پاورپوینت عمل می کند.

گرفتن اسکرین شات با پاورپوینت

از پاورپوینت همچنین می توانید برای تهیه اسکرین شات از هر برنامه یا صفحه کامپیوتر استفاده کنید. برای این کار به تب Insert رفته و Screenshot را انتخاب کنید.

پنجره ایی باز می شود که حاوی تمام پنجره های باز در کامپیوتر می باشد ، حالا باید پنجره ایی که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید را انتخاب کنید تا اسکرین شات گرفته و در پاورپوینت قرار دهید.

گرفتن اسکرین شات در پاورپوینت

اگر می خواهید فقط از بخشی از صفحه اسکرین شات بگیرید Screen Clipping را زده تا پاورپوینت مخفی شده و بتوانید از بخش مورد نظر از صفحه عکس بگیرید.

عکسی که گرفتید در پاورپوینت قرار میگیرد ، برای ذخیره آن در کامپیوتر کلیک راست کرده و Save as picture را انتخاب کنید سپس مکان ، نوع و نام آن را مشخص کرده و روی Save کلیک کنید.

نکته
این ویژگی در ویندوز و مک و نسخه هایی خاص از پاورپوینت عمل می کند.
image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله

این خبر را به اشتراک بگذارید :