مایکروسافت برای اولین بار در هشت سال گذشته، اپل را در میزان ارزش بازار پشت سر قرار داده است. سهام مایکروسافت روز گذشته  ۸۱۲٫۹۳ میلیارد دلار ارزش را به خود اختصاص داد و اپل را با اختلاف ۶۰٫۸۱۲ میلیارد دلار پشت سر گذاشت. حتی اگر این عنوان موقت باشد در حال حاضر مایکروسافت و اپل بر سر کسب این عنوان با هم رقابت می کنند.

به نقل از theverge.com، در ماه های اخیر عدم استقبال چشمگیر از گوشی های آیفون که تقریبا ۶۰ درصد کل درآمد اپل را تشکیل می دهند و برخی مشکلات دیگر مانند عدم اطمینان به وضعیت اقتصادی آینده اپل موجب شده تا ارزش شرکت اپل از بیش از یک تریلیون دلار به حدود ۸۰۰ میلیارد دلار سقوط کند و مایکروسافت با رشد تدریجی خود فرصت پیدا کند به اپل نزدیک شود.

سهام مایکروسافت نیز در سالهای اخیر به خوبی پیش رفته است و با افزایش اعتماد به نفس شرکتی که Satya Nadella را به عنوان مدیرعامل در ماه فوریه سال ۲۰۱۴ معرفی کرده است، کمک کرده است تا به عنوان رقیبی مهم برای شرکت های برتر دنیای فناوری جای خود را باز کند. مایکروسافت در اوایل سال جاری گوگل را از لحاظ ارزش سهام رد کرد و سپس در ماه گذشته گوی سبقت را از آمازون ربود و حالا با گذر از اپل ثروتمندترین شرکت دنیا لقب گرفته است. مایکروسافت در مقایسه با سایر غول های تکنولوژی، کسب و کار پایدارتری دارد. ویندوز، ایکس باکس و Surface در مجموع تنها ۳۶ درصد کل درآمد مایکروسافت را تشکیل می دهند، در مقایسه با ۸۶ درصد درآمد گوگل از تبلیغات.

تلاش های مکرر مایکروسافت با ویندوز فون، برای تولید تلفن همراه در بیشتر مواقع به شکست ختم شده است، اما این شرکت نشان داده است که انعطاف پذیر است. مایکروسافت اکنون بر روی تکنولوژی هایی مانند رایانش ابری و هوش مصنوعی متمرکز شده است. تمام این تلاش ها با رقابت شدید از سوی اپل، گوگل، آمازون، فیسبوک و سایر شرکت ها مواجه خواهند شد، بنابراین انتظار می رود که در سال های پیش رو مایکروسافت به تلاش بیشتری برای رقابت با رقبای قدرتمند خود نیازمند باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :