مایکروسافت مستندات و زیرنویس های زمان واقعی را به اسکایپ و پاورپوینت ارائه می دهد. این ویژگی در اسکایپ امروز راه اندازی می شود، همزمان با روز جهانی افراد معلول در سازمان ملل متحد و در سال ۲۰۱۹ در پاورپوینت نیز اجرا خواهد شد. این قابلیت به افراد ناشنوا کمک می‌کند بتوانند با استفاده از قابلیت نوشتن زیرنویس و کپشن‌گذاری در زمان واقعی در مکالمات ویدئویی، از تماس تصویری به‌همراه زیرنویس بهره‌مند شوند.

برای فعال کردن این قابلیت در اسکایپ، بیننده ها باید در طول یک تماس به تنظیمات اسکایپ وارد شوند و دکمه “بیشتر” را انتخاب کنند (علامت +) و سپس “زیرنویس ها را روشن کنند”. همچنین می توانید آن را به صورت پیش فرض برای حساب کاربری خود قرار دهید. برای انجام این کار در منوی تنظیمات  روی تصویر نمایه خود در اسکایپ کلیک کنید و سپس به قسمت تنظیمات بروید. درنهایت روی Calling ضربه بزنید و سپس Call Subtitles را فعال کنید. می‌توانید با استفاده از این گزینه، تمامی تماس‌های صوتی و تصویری را فعال کنید.
مایکروسافت قرار است سال بعد قابلیت کپشن‌گذاری و نوشتن زیرنویس در زمان واقعی را به امکانات پاورپوینت اضافه نماید. این قابلیت جهت کمک به حمایت از افراد ناشنوا یا دارای شنوایی بسیار ضعیف طراحی شده اند و حتی برای گویندگان امکان گنجاندن ترجمه در ارائه را به صورت بلادرنگ فراهم می اورند. عناوین اصلی و فرعی زنده از ۱۲ زبان گویشی حمایت کرده و بیش از ۶۰ زبان مختلف را بر صفحه نمایش کامپیوتر نشان می دهد.
قابلیت کپشن‌گذاری و نوشتن زیرنویس در زمان واقعی مبتنی بر کار مستمر مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی می باشد و شرکت مذکور از نرم افزار مشابهی جهت تقویت ارائه ها در سال های اخیر به منظور تدارک عناوین اصلی و ترجمه ها به مخاطبان استفاده نموده است. بدین ترتیب ارائه دهندگان قادر به سفارشی سازی ظاهر عناوین فرعی جهت تطبیق با ارائه خواهند بود و ویژگی تشخیص گفتار می بایست جهت واژه شناسی مبتنی بر متن سازگاری یابد.
شرکت مایکروسافت قبلا از افزونه ای جهت ارائه این نوع قابلیت کارکرد پاورپوینت استفاده می کرده است و گوگل نیز ویژگی های مشابهی را در G Suite ارائه می نماید. مایکروسافت در نظر دارد ویژگی های مذکور را در پاورپوینت بسته افیس نسخه ۳۵۶ در اواخر ژانویه در دسترس قرار دهد که در ویندوز، پاورپوینت برای مکینتاش و نسخه های انلاین پاورپوینت قابل دسترسی خواهند بود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :