شرکت ارتباطات راه دور آمریکا ای‌تی اند تی (AT&T) بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت، سرویس‌دهنده اینترنت پهن‌ باند، اشتراک تلویزیون اینترنتی و دومین اپراتور شبکه تلفن همراه آمریکا است. ساختمان مرکزی این شرکت  در برج ویتاکر در داون‌‌تاون دالاس ایالت تگزاس قرار دارد.

بنیانگذار اصلی این شركت الکساندر گراهام بل در سال ۱۸۸۳ است. در سال ۱۸۸۵ شرکت تلفن بل به شرکت تلفن و تلگراف آمریکا (American Telephone and Telegraph Company) تغییر نام داد و سال‌ها تحت عنوان AT&T Corporation فعالیت کرد. در سال ۱۹۸۲ قانون ضد تراست آمریکا آنها را مجبور کرد که شرکت انحصاری خود را تجزیه کنند. یکی از شرکت‌های حاصل که به‌عنوان شرکت‌های منطقه‌ای بل یا Baby Bells شناخته می‌شدند، ساوث‌وسترن بل بود. این شرکت در سال ۱۹۹۵ به اس‌بی‌سی کامیونیکیشنز تغییر نام داد و در سال ۲۰۰۵ AT&T را خرید. از آن سال این شرکت با نام AT&T Inc مشغول به فعالیت است. این شرکت، در سال ۲۰۱۲ بعنوان هفتمین شرکت بزرگ آمریکایی بر پایه میزان درآمد، انتخاب شد. ای‌تی اند تی، همچنین پنجمین شرکت بزرگ غیر نفتی در آمريكا است و عنوان سومین شرکت بزرگ تگزاس را دارا است. علاوه بر آن با خرید شرکت وارنرمدیا در سال ۲۰۱۸، ای‌تی‌اند‌تی به بزرگترین شرکت رسانه‌ای و سرگرمی جهان از لحاظ درآمد نیز تبدیل شده است.

این شرکت در سال ۲۰۱۱ با ۱۰۰٫۷ میلیون مشتری، بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه جهان شناخته شد.

در حال حاضر، اِی‌تی اَند تی، توسعه یافته و از مجموع ۲۲ شرکت عامل بل، ده شرکت را در اختیار دارد، همچنین مالک شرکت تلفن جنوب نیوانگلند نیز می‌باشد.

بخش عمده این شرکت، در زمینه ارتباطات راه‌دور، فعالیت می‌نماید و به‌عنوان بزرگترین شرکت مخابراتی و نیز استانداردی برای شرکت‌های مخابراتی تبدیل شده است. مرکز این شرکت، در شهر دالاس، تگزاس مستقر می‌باشد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :