گوگل رسما اعلام کرده است که Allo توجیهی برای ادامه راه ندارد و تا قبل از پایان ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ متوقف خواهد شد. این شکست یکی دیگر از پیام رسان های ناموفق گوگل است. گوگل در ماه آوریل سرمایه گذاری خود در الو را متوقف کرده بود. در آن زمان رئیس بخش ارتباطات گوگل «آنیل سابهاروال» درباره‌ی الو گفته بود: اپلیکیشن گوگل الو موفق نشد انتظارات ما را برآورده نماید.

گوگل روز گذشته در وبلاگ خود و در سخنی دوستانه با کاربران الو این چنین نوشته بود: ما خواهان آنیم که هر کاربر دستگاه اندرویدی به طور پیشفرض یک اپلیکیشن پیامرسان قوی در اختیار داشته باشد. ما برای ارتقا اس ام اس با صنعت تلفن همراه همکاری کردیم تا مردم در سراسر جهان بتوانند به راحتی از چت گروهی لذت ببرند و عکس های با کیفیت بالا را به اشتراک بگذارند. با تشکر از مشارکت بیش از ۴۰ اپراتور و سازنده دستگاه موبایل، بیش از ۱۷۵ میلیون نفر از شما کاربران که هر ماه از خدمات پیام رسانی ما برای تلفن های Android استفاده می کردید. البته گوگل به کاربران الو تا ماه مارس ۲۰۱۹ فرصت داده تا از اطلاعات و مکالمات خود بکاپ تهیه کنند.

به طور کلی به نظر می‌رسد که توقف اپلیکشن الو توسط گوگل در زمان بسیار مناسبی اتفاق می‌افتد. چرا که قرار است ورایزن امروز به صورت رسمی از گفت و گوی RCS رونمایی کند و آن را برای تلفن‌های هوشمند پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال در دسترس کاربران قرار دهد.

گفت و گوی RCS بر خلاف الو با استفاده از سیم کارت اتفاق خواهد افتاد و می‌تواند iMessage پلتفرم اندروید باشد. البته گفت و گوی RCS به هیچ عنوان زیر نظر گوگل به وقوع نمی‌پیوندد.

RCS یک پروتکل مخابراتی بین تولید کننده‌های گوشی، گوشی و شرکت‌های مخابراتی است. هدف این سرویس این است که بتواند جایگزین سرویس پیام کوتاه شود. با استفاده از RCS می‌توان پیام‌های کامل‌تر و همچنین فایل‌های صوتی و تصویری را ارسال نمود.

البته باید به این موضوع هم توجه داشت که گوگل قصد ندارد گفت و گوی RCS را جایگزین اپلیکیشن نه چندان موفق Hangouts کند. گوگل اعلام کرده که اپلیکیشن Hangouts Chat و Meet همچنان در دسترس خواهند بود.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله

این خبر را به اشتراک بگذارید :