کوالکام امروز اعلام کرد که در حال همکاری با موزیلا است تا یک نسخه ی سازگار از فایرفاکس را به رایانه های تحت ویندوز Snapdragon بر روی ARM بیاورد.
نسخه ی جدید ۶۴ بیتی فایرفاکس بهینه سازی شده است تا با اجرای بر روی این کامپیوتر ها عملکرد و کارایی را بهتر سازد.
فایرفاکس هر تب مرورگر را روی هسته های شخصی در واحد پردازش مرکزی و کوالکام  اجرا می کند که امروز به عنوان Snapdragon 8cx با ۸ هسته معرفی شد . این مدل دارای چندین هسته ی یدکی می باشد . چندین جزئیات اضافی نیز در دسترس قرار گرفت.
موزیلا در یک پست وبلاگ خود گفت : موزیلا مفتخر است که با Qualcomm برای بهینه سازی فایرفاکس همکاری کند . ما نمیتوانیم صبر کنیم تا ببینیم فایرفاکس در ارائه ی تجربیات سریع ، همیشه روشن و همیشه متصل در سیستم های محاسباتی snapdragon به همراه ویندوز ۱۰ میدرخشد .
همانطور گوگل کروم نیز ممکن است وارد کامپیوتر های snapdragon بشود . به نظر می رسد که مهندسان مایکروسافت و گوگل همکاری کنند تا مرورگر را به ویندوز ۱۰ بر روی ARM بیاورند.
کروم و فایرفاکس هردو مرورگرهای وب مصممی هستند که می توانند منابع بسیاری از ویندوز لپ تاپ های همیشه متصل را در زمانی که چندین تب بازاست ،اشغال کنند اما با معماری ۶۴ بیتی بومی ممکن است کامپیوتر ها کمی بهتر کار کنند .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :