با اینکه برنامه‌های بسیاری وجود دارد که دسترسی آسان به فایل سیستم اندروید را فراهم می‌کنند، اخیرا گوگل برنامه ای برای مدیریت فایل‌ها عرضه کرده‌ است. برنامه Files Go که در ماه نوامبرسال ۲۰۱۷ منتشر شده‌است، برنامه‌ای برای کمک به کاربران برای مدیریت بهتر حافظه دستگاه‌هایی با low-end Android Go بود. با این حال این برنامه به سرعت حتی در میان کاربران غیر اندرویدی نیز محبوب شد. این برنامه که به Files by Google تغییر نام داده شده و بروزرسانی‌های متعددی داشته است ویژگی‌هایی از قبیل طراحی مجدد تم، پخش‌کننده رسانه داخلی و غیره دارد. اکنون برنامه‌ی مدیریت فایل گوگل با پشتیبانی از (USB OTG) به روز شده‌ است.
USB OTG استانداردی است که اجازه می‌دهد گوشی شما به عنوان یک میزبان برای سایر دستگاه‌های USB مانند درایور‌های فلش‌های USB، موس و صفحه‌کلید‌ها عمل کند تا به آن متصل شوند. USB OTG ها خصوصا برای فلش زدن ROMهایی که در یک فلش USB ذخیره‌ شده‌اند و امکان دسترسی توسط MTP (پروتکل انتقال رسانه) وجود ندارد، بسیار مفید هستند. همچنین زمانی که شما تعداد زیادی موسیقی یا فیلم دارید که لازم است روی یک درایو خارجی ذخیره کنید تا فضای زیادی از حافظه داخلی اشغال نشود.
پشتیبانی از USB OTG در برنامه Files by Google، کاربران را قادر می‌سازد تا آسان‌تر محتویات فلش خود را بررسی کنند. جای خوشحالی است که گوگل متوجه اهمیت وجود یک برنامه مدیریت فایل مناسب برای دستگاه‌های اندرویدی خود شده‌ است. برای دریافت آخرین به روزرسانی این برنامه که از USB OTG پشتیبانی می‌کند و توانایی مشاهده ساختار کامل پوشه‌های موجود در گوشی یا حافظه‌ی متصل شده را فراهم می‌کند، کافی است به صفحه برنامه Files by Google گوگل پلی استور بروید.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :