یکی از برجسته ترین ویژگی های OnePlus 6T اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش است. این یک تکنولوژی نوپا است که هنوز در بسیاری از دستگاه های برندهای اصلی موبایل دیده نشده است. وان پلاس این را فناوری را “Screen Unlock” می نامد و به تازگی در نشست های خود خبر از پیشرفت این فناوری به مرور زمان میدهد.

هنگامی که OnePlus 6T برای اولین بارمعرفی شد، وان پلاس تصمیم خود را برای حذف اسکنر اثر انگشت سنتی و تبدیل آن به اسکنر اثر انگشت در داخل نمایشگر گرفت. این شرکت چینی بیش از یک سال زمان برای توسعه این ویژگی صرف کرد. آنها سعی کرده‌ بودند که برای موبایل‌های وان پلاس ۵T از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر استفاده کنند اما عملکرد نامناسب و سرعت پایین آن موجب شده که از انجام چنین کاری منصرف گردند حالا آنها احساس کردند که این ویژگی برای نخستین بار آماده شده است. امروز، آنها در مورد چگونگی بهبود این قابلیت در استفاده بیشتر از آن صحبت می کنند.

ییل لیو، یک مهندس نرم افزار OnePlus، اینگونه توضیح میدهد:
“هر بار که یک کاربر به طور موفقیت آمیز گوشی را با اثر انگشت خود باز کند، سنسور نیز مناطقی از انگشت را ثبت می کند که در مرحله راه اندازی اولیه اثر انگشت ثبت نشده است. این داده های اثر انگشت سپس به اطلاعاتی که گوشی در حال حاضر نگه داشته است اضافه می شود، و آن را کامل تر می کند. بنابراین، هر بار که از سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش استفاده می شود، اطلاعات بیشتری در مورد اثر انگشت کاربر جمع آوری می شود. این بدان معنی است که با گذشت زمان، گوشی حتی سریعتر باز خواهد شد. ”

بنابراین اساسا، هرچه بیشتر از بازکردن صفحه استفاده کنید، انگشتان روانتر خواهد شد. با هر بازشدن موفقیت آمیز، OnePlus 6T اطلاعات بیشتری را در مورد اثر انگشت شما جمع آوری می کند. این داده های اثر انگشت در قسمتی به نام “Trust Zone” از چیپ ست Snapdragon 845 ذخیره می شود. ییل همچنین اشاره می کند که Screen Unlock با وجود ناهنجاری هایی مانند خط و خش و آسیب صفحه به اندازه کافی هوشمند است تا یک اثر انگشت را شناسایی کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :