اگر یک چیز وجود داشته باشد که پیام‌رسان محبوب تلگرام هرگز آن را فراموش نمی‌کند، افزودن قابلیت‌های جدید است. توسعه‌دهندگان این برنامه به طور مداوم قابلیت‌های جدیدی برای پایگاه کاربری خود منتشر می‌کنند و این هفته نیز استثناء نبوده است. برخی از برنامه‌های پیام‌رسان دیگر ممکن است هر ساله تنها یک تا سه قابلیت جدید منتشر کنند. به طور متوسط، ما می‌بینیم که تلگرام هر ماه چیز جدیدی منتشر می‌کند. این بار این برنامه یک به‌روزرسانی بزرگ برای نسخه‌ی ۵.۰ منتشر کرده است که شامل قابلیت‌ «زبان‌های سفارشی» و یک به‌روزرسانی برای نسخه ی ۲.۰ قابلیت مشاهده‌ی فوری(Instant View 2.0) آن می‌باشد.
از آن‌جایی که این نسخه‌ی جدید دوباره پیاده‌سازی شده است، تغییرات جدید زیادی در این به‌روزرسانی وجود دارد. نسخه ی ۲.۰ قابلیت مشاهده‌ی فوری یکی از این قابلیت‌های اصلی است. این یک قابلیت در تلگرام است که به کاربر اجازه می‌دهد صفحات وب را با یک روش سازگار و یا زمان بارگیری صفر مشاهده کنند. این به‌روزرسانی به نسخه‌ی ۲٫۰ با افزودن پشتیبانی از زبان‌های راست به چپ، بلوک‌هایی از مقاله‌های مرتبط، لینک‌‌های تصویر، جداول، لیست‌های تو در تو، پیمایش افقی این قابلیت را گسترش داده است.

Instant View در نسخه 5 تلگرام
یکی دیگر از قابلیت‌های اصلی چیزی است که این تیم آن را «زبان‌های سفارشی» نامیدند، که راهی برای رفتار برابر با جوامع کوچکتر زبانی در سراسر جهان به ارمغان می‌آورد. اکنون، کاربران تلگرام قادر خواهند بود تا از بستر ترجمه استفاده کنند و به معنای واقعی کلمه پک زبان سفارشی خود را برای برنامه ایجاد کنند. این تیم باور دارد که این قابلیت به زبان‌های اقلیت (یا گویش‌های محلی) کمک می‌کند و زبان‌هایی مانند زبان قبایل مائوري زلاند نو، گوتل اسکاتلندی، و کلینگون را مثال می‌زند.

زبان‌های سفارشی در تلگرام
کاربران اندرویدی با این به‌روزرسانی به یک قابلیت مهم دست پیدا می‌کنند که همچنین با تغییرات عمده‌ای در بخش طراحی همراه است. به عنوان مثال، این تیم دسترسی به رسانه‌های به اشتراک گذاشته شده از طریق پروفایل کاربران، گروه‌ها، و کانال‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند. پیش‌نمایش این رسانه‌ها با کیفیت بالا هستند، زمان بارگیری افزایش یافته است، و اطلاعات بیشتری دربخش‌های لینک‌ها و فایل‌ها وجود دارد. با این به‌روزرسانی قابلیت‌های زیادی برای کاربران اندروید و آی‌اواس ارائه می‌شود، بنابراین اگر شما پیش از این درباره‌ی استفاده از این به‌روزرسانی فکر کرده‌اید، ممکن است بخواهید آن را چک کنید.

دانلود تلگرام نسخه ۵٫۰

این خبر را به اشتراک بگذارید :