یوتیویب سالهاست که با محتوایاتی درگیر است که قوانین اجتماعی را نقض می کنند . راه حل؟ سیستم های خودکاری که به محض تشخیص مشکل محتوا را از بین ببرند . این هفته، یوتیوب یک سری آمار از تعداد محتوایی که در سه ماهه گذشته حذف شده بود ارائه داد . همچنین برای اولین بار کانال ها را نیز حذف کرد.
از اوایل سال جاری ، یوتیوب نقطه ای را برای به اشتراک گذاری ایستای آمار سه ماهه محتواهایی که توسط سیستم های خودکار و یا بازرسان انسانی حذف شده اند ، تعیین کرد . پس از گزارش ماه آوریل، ما اولین گزارش به روز شده را دریافت می کنیم و نتایج به طور کلی مشابه یکدیگر هستند.


از ماه ژانویه تا سپتامبر سال ۲۰۱۸، یوتیوب ۷٫۸ میلیون ویدیو را که قوانین را نقض کرده بودند حذف کرد . ۸۱ درصد از این فیلم ها در ابتدا توسط ماشین ها شناسایی شدند. ۷۴٫۵ درصد این فیلم ها قبل از حتی یک بار دیده شدن از بین رفته اند.
برای بررسی دقیق تر این آمار یوتیوب توضیح می دهد که ” بیشتر از ۹۰ درصد کانال ها و بیش از ۸۰ درصد فیلم ها در سپتامبر ۲۰۱۸ به دلیل نقض قوانین ما در مورد اسپم (هرزنامه) یا محتوای مخصوص بزرگسالان حذف شدند.

حذف محتوی غیر اخلاقی توسط یوتیوب
بیش از ۹۰٪ از این ویدیوها قبل از آنکه ۱۰ تا بازدید بگیرند از بین رفته اند. یوتیوب همچنین یادآور می شود که ۱۰٫۲ درصد از حذف ویدیوها به منظور حفظ کودکان بوده است ، در حالی که محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان ( CSAM) به اندازه ی کمتر از یک درصد از محتواهای حذف شده می باشد.
نکته ای که در این گزارش قالب توجه است ، تعداد کانال هایی است که برای اولین بار از یوتیوب خط خورده اند . همانطور که در گزارشی شفاف در پاییز بیان شد ۱٫۶۷ میلیون کانال به علت رعایت نکردن دستورالعمل های اجتماعی حذف شدند. نزدیک به ۸۰ درصد از کانال های حذف شده به علت اسپم بودن و ۱۲٫۶ درصد به دلیل برهنگی یا محتوای جنسی از بین رفته اند. با توجه به حذف کانال ها در طول سه ماهه سوم، ۵۰٫۲ میلیون ویدیو حذف شدند. این رقم جدای از ۷٫۸ میلیون فیلمی است که به علت رعایت نکردن قوانین حذف شده اند.


یوتیوب شرح می دهد که بیشت از ۲۲۴ میلیون نظر نیز در این بازه زمانی حذف شده است. در وهله ی اول به علت اسپم بودن حذف شده اند و این تعداد در واقع بخش کوچکی از میلیاردها نظری است که در این شبکه وجود دارد.
یوتیوب اشاره می کند که به سبب این حذفیات ، نظرها ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :