سال ۲۰۱۹ سال ارتباط بی سیم ۵G برای افرادی می باشد که در امریکا زندگی می نمایند. همین چند وقت پیش بود که شرکت Verizon Wireless اعلام نمود قرار است با همکاری سامسونگ گلکسی S10 را با قابلیت سازگاری ۵G طی نیمه اول سال بعد به فروش برساند. سامسونگ دارای سابقه کاربرد SoC (چیپ) Snapdragon  شرکت کوالکوم در ایالات متحده می باشد چنانکه اطلاع داریم Snapdragon 855 مجهز به مودم ۵G مخصوص خودش می باشد که معرفی ان به ماه مارس امسال بر می گردد. بنابراین تعجبی ندارد که AT&T به لحاظ رسمی اعلام نموده باشد گوشی هوشمند سامسونگ با قابلیت سازگاری با ۵G طی نیمه اول سال ۲۰۱۹ به فروش خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: 

آشنایی با شركت مخابراتی الکساندر گراهام بل

حامل های بی سیم در سراسر ایالات متحده امریکا با شرکت های فناوری شامل سامسونگ و کوالکوم در زمینه تکنولوزی ۵G برای مدت کوتاهی کار کرده اند. در این راستا ابتدا نیاز است استاندارد ۵G رسمی گردد و سپس تهیه نمونه های تکاملی مودم ها برای شرکت های فناوری، اغاز گردد. انها با امکانات مذکور، قادر به انجام برخی ازمون های میدانی با ارائه دهندگان بی سیم جهت تضمین عملکرد فناوری و موردی می باشند که می بایست از شبکه های ارتقا یافته انتظار داشته باشند.

بیشتر بخوانید: 

کوالکام جزئیات Snapdragon 855 را شرح داد

تاکنون اینتل، کوالکوم و سامسونگ مودم های ۵G خودشان را با نقاط قوت مربوطه ایجاد نموده اند. از زمانی که مودم های مذکور ایجاد شده و اماده معرفی به عنوان محصولات بازرگانی شده اند تنها با حامل های بی سیم در جهت ارتقای شبکه های کنونی باقی مانده اند. در اعلان جدید، AT&T بیان می نماید که اخرین تجهیزات شبکه موبایل ۵G را در ۱۲ شهر و ایالت (شهرهای داخلی آمریکا) نصب نموده اند، آن‌ها در نظر دارند این خدمت را امسال دردسترس قرار دهند.

بیشتر بخوانید: 

معنی نشانه‌های GPRS، ۳G، ۴G در گوشی‌های هوشمند چیست؟

این نوع خدمات و فناوری بدون محصولات تجاری که بتواند از مزیت آن بهره بگیرد، بدون استفاده است. شرکت اعلام نموده که در نظر دارد اولین وسیله موبایل ۵G با موج انتقال میلی متری را این ماه منتشر نماید. این در حالی است که مشتری عادی صرفا در جستجوی گوشی های هوشمندی است که قادر به استفاده از فناوری ۵G باشند. بنابراین اخبار مهمی وجود دارد، همچون این که شرکت Verizon اعلام کرده است که AT&T در حال فعالیت با سامسونگ جهت ارائه گوشی هوشمند ۵G به مشتریان ایالات متحده طی نیمه اول سال ۲۰۱۹ می‌باشد. AT&T از مودم کوالکوم نامی همانند Verizon نمی برد بلکه اینگونه درنظردارد که به آن گلکسی S 10 اطلاق گردد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :