اگر گذرواژه یا پسورد خود را فراموش کرده اید، یا اگر پیامی مبنی بر اینکه دستگاه شما غیرفعال است، دریافت کردید. این مراحل را برای حذف کد عبور خود دنبال کنید. اگر رمز عبور دستگاه ios خود را برای شش بار متوالی اشتباه وارد کنید دستگاه شما پیغامی همانند صفحه زیر به شما نمایش می دهد که معنی آن این است که دستگاه شما به مدت یک دقیقه از دسترس خارج شده است.

اطلاعات دستگاه ios خود را حذف کنید

اگر قبل از اینکه تلفن شما قفل شود از اطلاعات خود بکاپ تهیه نکرده باشید متاسفانه راهی برای حفظ اطلاعات شما وجود ندارد و باید قید اطلاعات تان را بزنید و با استفاده از یکی از راه های زیر تمام داده ها و اطلاعات تان را از گوشی خود حذف کنید.

  1. استفاده از نرم افزار iTunes
  2. استفاده از حالت ریکاوری

اطلاعات دستگاه خود را با iTunes پاک کنید تا رمز عبور خود را حذف کنید

اگر قبلا دستگاه را با اتصال به کامپیوتر با برنامه آیتیونز همگام‌سازی کرده باشید میتوانید با اجرای مراحل زیر رمز عبور دستگاه خود را حذف کنید.

  • دستگاه خود را به رایانه ای که با آن همگام سازی کرده اید وصل کنید.
  • آیتونز را باز کنید اگر از شما گذرواژه خواسته شود، رایانه دیگری را که با آن همگام سازی کرده اید، امتحان کنید، یا از حالت بازیابی استفاده کنید.
  • منتظر بمانید iTunes با دستگاه شما ارتباط برقرار کند و پس از همگام سازی نسخه پشتیبان تهیه کند.
  • پس از همگام سازی و تهیه نسخه پشتیبان، روی Restore (ریستور) دستگاه خود کلیک کنید.

 

حذف اطلاعات ایفون با استفاده از آیتونز

  • هنگامی که تنظیمات اولیه یا راه اندازی آیفون نمایان شد، در مرحله‌ای که امکان ریستور کردن فایل بک آپ با استفاده از روش‌های مختلفی ارائه می‌شود، گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب کنید.
  • دستگاه خود را در برنامه آی‌تیونز انتخاب کنید. به تاریخ و حجم فایل‌های بک آپ موجود دقت کرده و مناسب‌ترین فایل موجود را به منظور بازیابی انتخاب کنید.

دستگاه خود را با حالت بازیابی ببرید تا رمز عبور خود را حذف کنید

اگر تاکنون هرگز با iTunes همگام نشده اید، باید از حالت بازیابی برای بازگرداندن دستگاه خود استفاده کنید. این کار داده ها و کد عبور دستگاه شما پاک می کند.

دستگاه iOS خود را به رایانه خود وصل کنید و iTunes را باز کنید.

حال باید وارد حالت ریکاوری آیفون شوید. این عمل در آیفون X یا بالاتر، یا آیفون ۸ یا بالاتر به صورت زیر انجام می‌شد:

دکمه افزایش صدا را فشار داده و رها کنید. دکمه کاهش صدا را فشار داده و رها کنید. سپس، دکمه کناری سمت راست (Side button) را فشار داده و نگه دارید تا صفحه حالت بازیابی را ببینید.

حالت ریکاوری گوشی آیفون

بر روی آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس : همزمان دو دکمه Side (دکمه کناری سمت راست) و Volume Down (کم کردن ولوم صدا) را فشار داده و تا زمانی که صفحه حالت بازیابی را مشاهده کنید نگه دارید.

ریکاوری آیفون

در آی فون ۶S و قبل از آن، iPad یا iPod touch : دکمه Home و Top (یا Side) را همزمان فشار دهید و آنها را تا زمانی که صفحه حالت بازیابی را مشاهده کنید نگه دارید.

بیشتر بخوانید: 

تنظیمات اولیه آیفون یا آیپد و مراحل راه اندازی دستگاه

 

حالت ریکاوری آیپد آیفون

وقتی گزینه های Restore یا Update را مشاهده کردید، Restore را انتخاب کنید.

Restore (ریستور کردن) آیفون

iTunes بستر نرم افزاری را برای دستگاه شما دانلود می کند. اگر بیش از ۱۵ دقیقه طول بکشد، دستگاه شما از حالت بازیابی خارج می شود و شما باید مراحل ۲ و ۳ را تکرار کنید.
منتظر روند پایان دادن ریکاوری باشید. سپس می توانید دستگاه خود را تنظیم و استفاده کنید.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :