اگر شما نسخه جدیدتر یک دستگاه آیفون را خریداری کرده اید. اگر می خواهید اطلاعات خود را از دستگاه دیگری به iPhone، iPad یا iPod Touch جدیدتان منتقل کنید، این مراحل را دنبال کنید:

از یک آیفون، iPad یا iPod touch دیگر
از یک دستگاه Android

اطمینان حاصل کنید که دستگاه قبلی شما از iOS پشتیبانی می کنید تا بتوانید محتوای را به دستگاه جدید منتقل کنید.

راه اندازی دستگاه آیفون جدید

دستگاه خود را روشن کنید “سلام” را در بسیاری از زبان ها مشاهده خواهید کرد. اگر نابینا یا کم بینا هستید، می توانید VoiceOver یا Zoom را از صفحه Hello انتخاب کنید. زبان خود را انتخاب کنید سپس کشور یا منطقه خود را انتخابکنید. انتخاب منطقه جغرافیایی و زبان بر نحوه نمایش اطلاعات بر روی دستگاه شما، از جمله تاریخ، زمان، مخاطبین و موارد دیگر تاثیر می گذارد.

راه اندازی دستگاه آیفون

اگر دستگاه دیگری با سیستم عامل iOS 11 یا بالاتر داشته باشید، از Quick Start استفاده کنید و دستگاه جدید خود را به کمک آن راه اندازی کنید. دو دستگاه را به هم نزدیک کنید و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید. اگر دستگاه با این مشخصات ندارید، برای ادامه روی «تنظیم دستی دستی» ضربه بزنید.

راه اندازی دستگاه iphone

ابتدا باید سیم کارت خود را وارد کنید. سپس شما باید به یک شبکه Wi-Fi یا یک شبکه تلفن همراه و یا نرم افزار iTunes متصل شوید تا دستگاه خود را فعال و قابل استفاده کنید.

راه اندازی گوشی آیفون
شما باید در صورت تمایل یک رمز عبور برای دستگاه خود در نظر بگیرید همچنین بسته به امکان سخت افزاری گوشی خود شما باید شناسه چهره یا شناسه اثر انگشت را نیز تنظیم کنید، با استفاده از این ویژگی ها، می توانید از فناوری تشخیص چهره یا اسکنر اثر انگشت خود برای باز کردن قفل دستگاه خدمات موبایل بانک، و خریدهای خود استفاده کنید. روی ادامه ضربه بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید یا روی «Set Up Later In Setting» ضربه بزنید، و در فرصتی دیگر با مراجعه به بخش تنظیمات مربوط به رمز عبور این موارد را تنظیم کنید.

سپس، رمز عبور شش رقمی را برای محافظت از اطلاعات خود تنظیم کنید. برای استفاده از ویژگی هایی مانند شناسه چهره، شناسه لمسی و پرداخت اپل به کد عبور نیاز دارید. اگر میخواهید کد عبور چهار رقمی، کد عبور سفارشی یا هیچ رمز عبور را انتخاب نکنید، روی گزینه «Passcode Options» کلیک کنید.

راه اندازی موبایل آیفون

اطلاعات و داده های خود را بازیابی یا بازگردانی کنید اگر قبلا یک نسخه پشتیبان با استفاده از iCloud یا iTunes تهیه کرده اید یا قصد انتقال اطلاعات خود از یک دستگاه Android به آیفون جدیدتان را دارید می توانید با انتخاب یکی از گزینه های موجود داده های خود را از دستگاه قدیمی خود به دستگاه جدید خود بازگردانید یا انتقال دهید. در غیر این صورت گزینه «Set Up as New iPhone» را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

تفاوت پشتیبان گیری با iCloud یا iTunes

در قدم بعد نوبت به وارد کردن اطلاعات اپل آیدی (Apple ID) راه اندازی اکانت آیکلود می‌رسد. بنابراین یوزرنیم و رمز عبور اپل آیدی خود را در این مرحله وارد کنید. اگر فعلا اپل آیدی ندارید، می‌توانید با لمس گزینه آبی رنگ Don’t have an Apple ID or forgot it از این مرحله عبور کنید. به طور کلی وارد کردن اطلاعات اپل آیدی یکی از اصلی‌ترین مراحل تنظیمات اولیه آیفون و آیپدهای اپل محسوب می‌شود.تنظیمات اولیه آیفون

فعال کردن گوشی آیفون

در قدم بعد باید نسبت به فعال سازی دستیار صوتی اختصاصی اپل یعنی سیری (Siri) اقدام کنید. اگر قصد دارید که قابلیت سیری دستگاه غیر فعال باشد، کافیست که گزینه Turn On Siri Later موجود در بخش زیرین صفحه را انتخاب نمایید. در برخی از دستگاه ها، از شما خواسته می شود تا چند عبارتی صحبت کنید تا Siri بتواند صدای شما را بشناسد. اگر با اپل آی دی خود وارد شده اید، مراحل را برای راه اندازی Apple Pay و iCloud Keychain دنبال کنید.

دستیار صوتی اختصاصی اپل یعنی سیری (Siri)

در بخش Screen Time می توانید خلاصه ای از مدت زمان سپری شده در روز در برنامه های مختلف گوشی را ببینید. همچنین به شما اجازه می دهد محدودیت زمانی روزانه برای استفاده از برنامه ها را تنظیم کنید.

در صفحه های بعدی، شما می توانید در مورد بروز رسانی خودکار و تنظیم ویژگی های دیگر تصمیم بگیرید، و اگر آیفون یا iPad شما از True Tone پشتیبانی می کند آنرا جهت تنظیم کیفیت نمایشگر فعال کنید. را فعال کنید. شما همچنین می توانید از حالت زوم نمایشگر برای تنظیم اندازه آیکون ها و متن ها در صفحه اصلی خود استفاده کنید.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :