از چندین سال پیش، گوگل ارائه خدمات نمای خیابان را آغاز کرده و با خودروهای دوربین دار خود از هزاران کیلومتر خیابان عکسبرداری می کند. حالا به لطف برنامه Trekker گوگل تهیه تصاویر ۳۶۰ درجه با کیفیت با استفاده از یک کوله پشتی و ارسال آن ها به مقر های گوگل برای ذخیره و پردازش نه تنها امکانپذیر شده بلکه حالا از خیابانها به تقریبا همه جا گسترش یافته است.

Trekker جدید ویژگی های سخت افزاری پیشرفته ای دارد این کوله علاوه بر دوربین ۳۶۰ درجه ارتقا یافته که به لطف سنسورهای با وضوح بالاتر و گشودگی بیشتر دیافراگم، تصاویر با کیفیت بهتر و واضح تر را جذب می کند. مجهز به هارددیسک برای ذخیره‌سازی داده‌ها و نیز باتری‌هایی برای تامین انرژی دوربین‌ها در طول روز است. گوگل طراحی بهتر و وزن کمتر را از جمله مزایای کوله‌پشتی مذکور دانسته. البته وزن مدل قبلی این کوله ۱۸ کیلوگرم بوده است. انتظار می‌رود برخی موسسات فرهنگی، تاریخی و توریستی از تهیه تصاویر ۳۶۰ درجه با استفاده از این کوله‌پشتی و نمایش آنها در نرم‌افزار نمای خیابان استقبال کنند.

این شرکت توضیح می دهد: مانند نسل های قبلی تریکر، نسخه جدید نیز می تواند بر روی اتومبیل، قایق و حتی خطوط زیپ لاین قرار گیرد. این کمک می کند گرفتن عکس از مکان های با دسترسی دشوار و  یا ساخت نقشه برای کشورهای در حال توسعه و شهرستانها با ساختار پیچیده آسان تر شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :