اینستاگرام بی سر و صدا شروع به آزمایش یک حالت افقی برای برخی از کاربران کرده است، یک تغییر بزرگ از تجربه کاربر در پیمایش عمودی که از زمان شروع برنامه، رایج بوده است. این شرکت قبلا این ویژگی را در اکتبر در بخش Explore برنامه تست کرده است، اما به نظر می رسد که امروزه به طور گسترده ای به عنوان فید اصلی کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.

شب گذشته حالت نمایش فیدهای صفحه اصلی برای چند دقیقه از حالت عمودی به افقی تغییر کرده بود. این بروزرسانی کاربران را عصبانی کرد و بسیاری از آن‌ها در صفحه رسمی اینستاگرام به آن اعتراض کردند. کاربران معترض معقتد بودند که این تغییر، کارایی اینستاگرام را کاهش می‌دهد.

اینستاگرام در واکنش به این اعتراض‌ها، علاوه بر بازگردانی حالت قبلی صفحه فید‌ها، اعلام کرد که این بروزرسانی گسترده غیرعمدی بوده است. حتی آدام موزری، مدیرعامل اینستاگرام، با انتشار پستی در حساب توئیتر خود به کاربران اطمینان داد که این بروزرسانی به صورت اتفاقی اجرا شده است.

این اتفاق را می‌توان یکی از مهم‌ترین تغییرات اینستاگرام دانست. درست است که این شرکت حدود دو ماه پیش فید بخش اکسپلور را هم به صورت آزمایشی، افقی کرده بود اما این تغییر در صفحه اصلی مطمئنا بیشتر به چشم می‌آید.

در واقع پس از این تغییر، تمام پست‌های صفحه اصلی مانند استوری شده بودند. هر کدام از پست‌ها در یک صفحه نمایش داده شده و برای جا به جایی بین آن‌ها نیاز بود صفحه را به سمت چپ یا راست بکشیم. حتی برای دیدن کامنت هر پست هم باید صفحه به سمت بالا کشیده می‌شد. تمام این موارد به ما نشان می‌دهد که چقدر این بروزرسانی کار کردن با اینستاگرام را سخت می‌کرد.

دلیل عمده اعتراضات کاربران، عادت کردن به فید افقی این نرم‌افزار است. مطمئنا آن‌ها برای عادت کردن به این تغییر احتیاج به زمان دارند. همان‌طور که در ابتدا گفتیم ظاهر فید اینستاگرام الان به حالت پیشین خود بازگشته است.

 

 

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله

این خبر را به اشتراک بگذارید :