گراف دانش یک مدل هوشمندانه است که به مخزن بزرگ موجودیت و اطلاعات مبتنی بر واقعیت گوگل متصل می شود و به دنبال درک ارتباطات واقعی بین آنها است. به عبارت دیگر، به جای تفسیر تحت الفظی هر کلمه کلیدی و جستجو، گوگل هدف افراد از جستجو را حدس میزند. بر طبق توضیح گوگل، هدف از گراف دانش تبدیل شدن از یک موتور اطلاعاتی به یک موتور دانش است. شما اکنون قادر به تایید کردن پنل برند و یا پنل شخصیتون هستید و همینطور میتوانید بعضی از اطلاعات آنرا تغییر دهید یا اطلاعات جدیدی اضافه کنید. اما پنل‌های اطلاعات دقیقا چه چیزی هستند؟ اصلا کاربردی هم دارند؟ آیا شرکت شما باید یکی از آنها را داشته باشد؟ من همه چیز درباره آنها را در این پست به شما خواهم گفت!

بیشتر بخوانید: 

SEO یا بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

پنل اطلاعات چیست؟

پنل‌های اطلاعات حاوی اطلاعاتی درمورد کسب و کار و افراد هستند. مثل پنلی که در سمت راست صفحه سرچ دکستاپ ظاهر میشود( که البته برای ما فارسی زبانان سمت چپ دکستاپ میشود). که شامل اطلاعاتی راجع به شرکت ها میباشد، برای نمونه اینکه شرکت در چه تاریخی تاسیس شده و در کجا قرار دارد. یک پنل همچنین دارای عکس نیز هست.

دو نوع پنل اطلاعات وجود دارد : پنل‌های محلی و پنل‌ های برند/شخصی. گوگل هر دوی اینها را پنل اطلاعات مینامد، اما فرایند تایید کردن(verifying) آنها کاملا متفاوت است. برای پنل‌های برند/شخصی، تایید کردن قبلا از طریق Google My Business ممکن بود. اما قابلیت جدید در واقع فقط برروی پنل‌های محلی اعمال میشود.

اصلا چرا باید به پنل‌های اطلاعات اهمیت دهیم؟

اگر میخواهید با نام برند یا تجارتتان شناخته شوید، یک پنل اطلاعات بسیار مفید است! اگر گوگل تصمیم بگیرد پنل اطلاعات شما را نشان دهد، شما بطور کامل بر نتایج سرچی که در سمت راست جست‌وجوی دسکتاپ می‌آیند حکم فرما میشوید. در موبایل‌‌ها، پنل اطلاعات مابین نتایج سرچ قرار میگیرد اما در آنها نیز شما حکم‌فرما هستید. بنابراین یک پنل اطلاعات این اطمینان را به شما میدهد که شرکت یا برند شما وقتی مردم بطور خاص بدنبال آن میگردند در بین نتایج سرچ برجسته خواهد شد. این به شما کلیک‌های بسیار بسیار زیادی خواهد داد. و البته کاملا منطقیست که : اگر مردم نام برند شما را سرچ کنند، میخواهند وبسایت شما را پیدا کنند.

چطور برای کسب و کار خود یک پنل اطلاعات بسازید؟

همانند بقیه نتایج سرچ، گوگل تصمیم خواهد گرفت که یک پنل اطلاعات را در این نتایج سرچ قرار دهد یا قرار ندهد. اگر شما یک کسب و کار محلی دارید، میتوانید با انجام یک سری از کارها شانس خود را برای تاپ شدن و رنک شدن پنل اطلاعات افزایش دهید. برای پنل‌های برند و شخصی، فراهم کردن چنین پنل اطلاعاتی به مراتب سخت‌تر است.

پنل‌های محلی

اگر میخواهید برای نشان داده شدن پنل محلیِ تجارتتان در گوگل شانسی داشته باشید، اولین قدم ایجاد یک حساب در “Google My Business” هست. سپس شما قادر خواهید بود تایید کنید که خود شما مالک تجارت خود هستید. بعد از آن، شما میتوانید تمامی اطلاعات مربوط به تجارت خود را ویرایش کنید و یا چیزی به آن اضافه کنید؛ مانند آدرس‌ها، ساعات کاری و عکس‌ها.

درنهایت، این گوگل است که تصمیم میگیرد یک پنل اطلاعات را نشان بدهد یا ندهد. ارتباط، فاصله و اهمیتِ تجارت همگی موارد مهمی برای گوگل هستند تا مشخص کند پنل اطلاعات باید نشان داده شود. تلاش در ساخت یک وبسایت فوق‌العاده و کار در یک حوزه خیلی مهم میتواند شانس شما را افزایش دهد.

پنل‌های برند/شخصی

این امکان برای پنل‎های برند و شخصی وجود ندارد. گوگل تصمیم میگیرد که آیا برند شما ارزش یک پنل اطلاعات را دارد یا ندارد. اگر برند شما به اندازه کافی معبتر باشد، یک پنل اطلاعات برای آن ظاهر میشود. برندها و افرادی که صفحه ویکی پدیا دارند، اغلب پنل اطلاعات دارند.

چگونه پنل خود را تأیید کنید

آنطور که گوگل اعلام کرده، الان مردم میتوانند پنل اطلاعات شخصی و یا برند خود را تأیید کنند. تأیید کردن آنقدر ها هم سخت نیست. اگر یک پنل اطلاعات دارید، حتما آنرا تایید کنید. مراحلی که گوگل “در این مقاله” برای شما مشخص کرده را دنبال کنید. شما باید وارد یکی از حساب‌های گوگل خود شده و از آنجا وارد یکی از سایت‌ها یا پروفایل‌های اداری خود شوید تا تاییدیه‌ای برای تجارت خود دریافت کنید. وقتی که تاییدیه را گرفتید، قادر خواهید بود تا در پنل اطلاعات تغییراتی ایجاد کنید و مطمئن شوید که ظاهرش همان چیزیست که شما میخواهید باشد.

هدف از پنل‌های اطلاعات

پنل‌های اطلاعات سرمایه عالی در نتایج سرچ هستند که شما میتوانید داشته باشید. برای panel های محلی، باید هر کاری از دستتان ساخته است برای تهیه یک پنل اطلاعات انجام دهید. برای پنل‌های برند/شخصی، افزایش شانس برای گرفتن یکی از آنها کار سختیست. همگی به سطح اعتبار و بزرگی شما بستگی دارد و این چیزیست که احتمالا یک شبه بدست نخواهد آمد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :