ماشین های مجازی به شما این امکان را می دهند که چندین سیستم عامل را در یک سیستم راه اندازی کنید. به جای بوت شدن دوگانه(راه اندازی جداگانه) سیستم عامل دوم، شما می توانید به راحتی آن را در یک محیط کنترل شده اجرا کنید. ماشین های مجازی معمولا برای سیستم عامل دسکتاپ به کار می روند. اگر می خواهید یک سیستم عامل موبایل را روی دسکتاپ خود اجرا کنید، به شبیه ساز نیاز دارید. اگر به اجرای آخرین نسخه از اندروید علاقه مند نیستید، و تنها به اجرای برنامه ها و بازی های آندروید در ویندوز ۱۰ علاقه مند هستید، خواهید دید که این کار واقعا آسان است.

شبیه ساز

برای اجرای برنامه ها و بازی های اندروید در ویندوز ۱۰، به یک برنامه شبیه ساز نیاز خواهید داشت. گزینه های زیادی خواهید داشت، قصد ما این است که یکی که آسان ترین روش را برای نصب برنامه ها دارد انتخاب کنیم. مناسب ترین آن ها NoxPlayer است. فایل EXE را دانلود و اجرا کرده و برنامه را نصب کنید.

شبیه ساز اندروید

بیشتر بخوانید:

آشنایی با شبیه ساز Genymotion و دانلود و نصب آن

اجرای برنامه های آندروید

بعد از این که NoxPlayer نصب شد آن را روی دسکتاپ اجرا کنید و پیغام استارت اندروید را خواهید دید.

NoxPlayer
شما می توانید برنامه های آندروید را در NoxPlayer با یکی از دو روش زیر نصب کنید؛ مرکز برنامه Nox و یا Google Play store، یا می توانید آن ها را از طریق فایل APK نصب کنید. مرکز برنامه کاربردی NoxPlayer تمام برنامه های Google Play را ندارد، بنابراین بهتر است که برنامه ها را از گوگل پلی نصب کنید.
برای دسترسی به گوگل پلی استور ، شما باید ابتدا مرکز برنامه NoxPlayer را باز کنید. برنامه ای را در نوار جستجو و در انتهای سمت راست جستجو کرده، یک گزینه برای باز کردن Google Play Store خواهید دید. برای تعویض به برنامه Google Play Store روی آن کلیک کنید. متاسفانه، راه دیگری ندارید و باید با یک حساب کاربری گوگل وارد شوید. زمانی که این کار را کردید، به دنبال یک برنامه بگردید و آن را نصب کنید. این برنامه را از صفحه اصلی اجرا کنید.

اجرای برنامه های آندروید روی دسکتاپ

کنترل های NoxPlayer

این ایده خوبی است که خود را با کنترل‌هایی که NoxPlayer دارد آشنا کنید. این کار کنترل برنامه را آسان تر می کند. همه کنترل ها در نوار سمت راست قرار داده شده اند. گزینه سه نقطه کلیدهای بازگشت، خانه و کلید چند منظوره ی گوشی اندرویدی را شبیه سازی میکند.

یک دکمه APK در این نوار وجود دارد که هنگامی که روی آن کلیک می کنید، به شما اجازه می دهد یک APK را از دیسک محلی خود انتخاب کرده و آن را روی NoxPlayer نصب کنید.
همچنین یک برای چرخش هم وجود دارد، اگر چه شبیه ساز به طور خودکار برای مطابقت با الزامات برنامه کاربردی که دارید اجرا می کنید، می چرخد.
همچنین یک گزینه کنترل صفحه کلید وجود دارد که اگر قصد دارید در NoxPlayer بازی کنید، باید آن را نیز بررسی کنید.

کنترل های NoxPlayer

نسخه آندروید

اگر فقط قصد اجرای برنامه های مشخصی را دارید NoxPlayer یک شبیه ساز مناسب است. این برنامه اندروید ۵ که نسخه ای قدیمی تر است را شبیه سازی میکند. شما نباید از این برنامه برای آزمایش پایداری یک برنامه که در حال توسعه آن هستید، استفاده کنید.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :