زمانی که اطلاعات زیادی برای نمایش در یک صفحه دارید، باید آن را در چندین صفحه نمایش دهید. این کار با عنوان صفحه بندی شناخته می شود.

برای نشان دادن صفحه بندی در عمل، ما به داده ها نیاز داریم.

آماده کردن DB

مرحله ۱: ایجاد یک پایگاه داده جدید. پایگاه داده را می توان در دو روش زیر آماده کرد.

*در پایانه mysql -u root –p را اجرا کنید.

*از طریق گزینه Create a new database یک پایگاه داده جدید ایجاد کنید که فیلد CREATE DATABASE آن برابر helloworld و فیلد CHARACTER آن برابر utf8 COLLATE utf8_general_ci ست شده باشد.
مرحله ۲: پیکربندی اتصال پایگاه داده در فایل config/db.php. پیکربندی زیر برای سیستمی که در حال حاضر مورد استفاده است میباشد.

مرحله ۳: در داخل پوشه روت yii migrate/create test_table/. را اجرا کنید. این فرمان یک migration پایگاه داده برای مدیریت DB ایجاد می کند. فایل migration باید در پوشه migrations ریشه پروژه ظاهر شود.

مرحله ۴: فایل migration ( که در این مورد m160106_163154_test_table.php میباشد) را با این روش اصلاح کنید.

migration بالا یک کاربر با این مشخصات(فیلد) ایجاد می کند: id، نام و پست الکترونیکی. همچنین تعدادی از کاربران نمایشی را اضافه می کند.

مرحله ۵: درون ریشه پروژه yii migrate/. را برای اعمال migration به پایگاه داده اجرا کنید.

گام ۶: اکنون، ما باید مدلی برای جدول کاربری خود ایجاد کنیم. برای سادگی، ما می خواهیم از ابزار تولید کد Gii استفاده کنیم. نشانی اینترنتی http://localhost:8080/index.php?r=gii را باز کنید سپس دکمه “Start”را زیر سربرگ “Model generator” کلیک کنید. فیلد Table Name جدول را با “user”  و فیلد Model Class را با “MyUser” پر کنید، روی دکمه “Preview” کلیک کرده و در نهایت روی دکمه “Generate” کلیک کنید.

صفحه بندی
مدل MyUser در دایرکتوری models ظاهر می شود.

صفحه بندی در عمل

گام ۱: متد actionPagination را به SiteController اضافه کنید.

مرحله ۲: ایجاد یک فایل view به نام pagination.php در داخل پوشه views/site.

اکنون از طریق مرورگر سایت به آدرس محلی http://localhost:8080/index.php?r=site/pagination بروید و در آنجا ویجت صفحه بندی را خواهید دید.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :