در این مقاله آموزشی یاد خواهیم گرفت که چگونه روی برنامه اندروید تبلیغات AdMob را نمایش دهیم و کسب درآمد کنیم این تبلیغات می توانند در انواع مختلفی باشند:

  • تبلیغات بنری
  • تبلیغات تمام صفحه
  • تبلیغات ویدیویی جایزه ای

تبلیغات بنری: تبلیغات متنی یا تصویری  مستطیل شکل هستند که یک بخش کوچک را در صفحه برنامه اشغال می کنند. تبلیغات بنری در حالی که کاربران در حال تعامل با برنامه هستند در صفحه باقی می مانند و بعد از یک زمان مشخص بازسازی می شوند.
تبلیغات تمام صفحه: این تبلیغات کل فضای نمایشی گوشی را اشغال میکنند و کاربر باید به صورت دستی تبلیغ را ببندد. این تبلیغات در حین اجرای اپلیکیشن در بازه های زمانی مشخص مثلا در بین مراحل بازی یا پس از اجرای یک عملیات مشخص در اپلیکیشن نمایش داده میشوند.
تبلیغات ویدیویی جایزه ای: تبلیغات ویدیویی در ازای امتیاز های درون برنامه ای بصورت تمام صفحه یک ویدیو را نمایش می دهند.

ایجاد گزینه های تبلیغاتی

۱) برای اجرای برنامه AdMob گوگل نیاز داریم یک اکانت(حساب )AdMob در https://apps.admob.com/signup ایجاد کنیم و یا از طریق https://apps.admob.com وارد حساب شویم.

۲) بعد از ورود به حساب AdMob بر روی گزینه Monetize کلیک کنید تا یک شناسه تبلیغاتی برای برنامه موجود و یا یک برنامه جدید ایجاد کنید. برای یک برنامه از قبل موجود بر روی “SEARCH FOR YOUR APP” و برای برنامه جدید روی “ADD YOUR APP MANUALLY” کلیک کرده و نام برنامه را وارد می کنیم.

تبلیغات گوگل AdMob
حال نوع تبلیغاتی که قرار است در صفحه برنامه نمایش داده شوند را انتخاب می کنیم. برای تبلیغات بنری روی گزینه Banner tab ، برای تبلیغات درون شبکه ای بر روی  Interstitial tab و برای تبلیغات ویدئویی روی Rewarded Interstitial کلیک کنید.

Google AdMob
بعد از اینکه شناسه تبلیغاتی با موفقیت ایجاد شد یک پنجره جدید باز می شود که نام گزینه تبلیغاتی و شناسه آن را نمایش می دهد.

ایجاد شناسه تبلیغاتی گوگل AdMob

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :