Recaptcha به فارسی ریکپچا یا ری کپچا قابلیتی است که سایت ها را در مقابل بات ها (ربات ها) حفاظت می نماید. این ابزار توسط گوگل بصورت کاملا رایگان در اختیار عموم قرار داده شده است. در تعریف ریکپچا در عنوان نوشته شده است آسان برای انسان و سخت برای ربات ها! این واقعا بهترین تعریف از این سیستم است که امکان سوء استفاده را برای ربات ها غیرممکن می کند. قبلا در مقاله ای جداگانه آموزش استفاده از ریکپچا گوگل در برنامه نویسی اندروید رو خدمت شما آموزش دادیم در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه می توانیم از آن در سایت بهره بگیریم.

مرحله ۱: ثبت و گرفتن کلیدهای رابط کاربری گوگل

فقط و فقط در صورتی که هر دو کلید سایت و کلید مخفی را داشته باشید می توانید از ریکپچا گوگل استفاده کنید. بدون کلیدهای مخصوص رابط کاربری قادر به استفاده از ریکپچا در وب سایت خود نیستید. برای دریافت این کلیدها به وب سایت رسمی Recaptcha گوگل بروید.
پس از اینکه که وب سایت خود را ثبت کردید، زمان آن رسیده است که کلید سایت خود را که برای نمایش ویجت ریکپچا در صفحه وب شما به کار می رود پیدا کنید.

ریکپچا گوگل
همچنین فراموش نکنید که کلید مخفی خود را نیز دریافت کنید چرا که سایت شما از آن برای برقراری ارتباط با سرور ریکپچا استفاده خواهد کرد.

اضافه کردن reCaptcha گوگل به سایت

مرحله ۲: اضافه کردن reCaptcha گوگل به سایت خود

وب سایت خود و یا صفحه ای که می خواهید ازreCaptcha به همراه ویرایشگر متن استفاده کنید (++Notepad یک انتخاب خوب است) را باز کنید. برچسب بستن </head> را پیدا کرده و کد مشخص شده زیر را وارد کنید:

انجام شد! اما … صبر کنید! ما فراموش کردیم پرونده PHP که داده ها را نمایش می دهد را به روز رسانی کنیم! به کد پایین نگاهی بیاندازید و سعی کنید آن را در کد فعلی خود ادغام کنید.

شما با موفقیت reCaptcha v2 گوگل را در فرم php ادغام کردید.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :