هنگامی که تعداد رکوردهایی که می خواهید در یک صفحه وب نمایش دهید زیاد می باشد، بهترین روش برای مدیریت تعداد نمایش صفحه بندی کردن است. در لاراول شما آسان تر از سایر فریمورک ها می توانید این کار را انجام دهید. کد HTML ای هم که برای نمایش صفحه بندی تولید می شود سازگار با Bootstrap Twitter می باشد.

هنگام بازیابی رکوردها از دیتابیس کافی است از متد paginate استفاده کنیم و تعداد آیتم های قابل نمایش در هر صفحه را هم به عنوان پارامتر به آن بدهیم:

در مثال های فوق هم با روش کوئری بیلدر و هم Eloquent اینکار را انجام داده ایم و تعداد آیتم ها را ۱۵ تعیین کردیم.

حال فرض کنید تمام کاربران را از دیتابیس واکشی کردیم و به صفحه view با متغیری به نام users ارسال کردیم. داخل ویو مورد نظر کدهای زیر را قرار می دهیم:

با استفاده از حلقه foreach نام کاربران را نمایش میدهیم. برای نمایش کد HTML مربوط به صفحه بندی هم از متد render استفاده میکنیم و آن را چاپ میکنیم. البته مثال بالا به روش php نوشته شده و شما بهتر است از موتور قالب Balde استفاده کنید. با CSS میتوانید قالب نمایش صفحه بندی را به دلخواه خودتان تغییر دهید.

غیر از متد render متدهای دیگر هم وجود دارند که می توانید اطلاعات بیشتری را بدست آورید به طور مثال currentPage شماره صفحه جاری را نمایش می دهد و lastPage شماره آخرین صفحه و …

اگر فقط می خواهید لینک Next و Previous نمایش داده شود و صفحه بندی ساده ای باشد از متد simplePaginate هنگام واکشی استفاده کنید:

به طور پیش فرض URL هنگام صفحه بندی مثال به صورت ۴=page? خواهد بود شما می توانید با متد setPath یک URL دلخواه هنگام نمایش صفحه بندی ایجاد کنید:

در مثال بالا آدرس URL به صورت http://example.com/custom/url?page=2 نمایش داده می شود.

به انتهای URL می توانیم کوئری استرینگ هم اضافه کنیم. هنگام نمایش صفحه بندی با استفاده از متد append که داده های کوئری استرینگ را به عنوان آرایه به آن می دهیم:

در مثال بالا آدرس URL به صورت http://example.com/something?page=2&sort=votes نمایش داده می شود. همچنین می توانیم با متد fragment یک آدرس fragment را به انتهای URL اضافه کنیم:

در مثال باال URL به صورت http://example.com/something?page=2#foo نمایش داده می شود.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :