هیوندای در حالی بصورت رسمی از مدل هایبرید نسل جدید سوناتا رونمایی کرده که مدعی است، این سدان میدسایز خانوادگی در کم مصرفترین تریم یعنی Blue ، مصرف ترکیبی ۴٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد و با هر باک پر حدود ۱۱۰۴ کیلومتر را بی وقفه می پیماید. استفاده از پنل های خورشیدی در سقف سوناتا هیبرید ۲۰۲۰ ، به گفته هیوندای در یک سال می تواند تا ۱۱۲۷ کیلومتر به برد پیمایش خودرو بیفزاید، جزئیات آیرودینامیک فعال و طراحی اختصاصی رینک ها نیز به بهبود آیرودینامیک و کاهش مصرف سوخت کمک می کند.
لازم به ذکز است پیشرانه سوناتا هایبرید  ۲۰۲۰ متشکل از یک موتور بنزینی ۲ لیتری ۱۵۰ اسب بخاری با ۱۸۹ نیوتن متر گشتاور و یک موتور برقی ۵۱ اسبی با ۲۰۵ نیوتن متر گشتاور است، که در مجموع خروجی قدرتی معادل ۱۹۲ اسب بخار در این خودرو قرار می دهد. این پیشرانه متصل به یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک است که از سیستم کنترل تعویض فعال هیوندای، ASC (به عنوان رابط موتور برقی ، موتور بنزینی و گیربکس با هدف کاهش ۳۰ درصدی زمان تعویض دنده) بهره می برد.

در بخش امکانات نیز باید به بهره مندی از سیستم اطلاعات و سرگرمی با نمایشگر ۸ تا ۱۰ اینچ، نمایشگر ۱۲ اینچ به جای نشانگرهای دیجیتال پشت فرمان، سیستم پیشگیری از تصادف جلو و عقب، کروز کنترل هوشمند، هشدار نقاط کور و غیره اشاره کرد.هنوز اطلاعاتی از قیمت سوناتا هایبرید ۲۰۲۰ منتشر نشده است، اما با توجه به اینکه نسل قبل این خودرو، قیمت پایه ۲۳۵۸۰ دلاری دارد، نباید انتظار رقمی کمتر از این را داشت. و احتمالا قیمت مجهزترین تریم به ۳۱ هزار دلار یا بیشتر از این خواهد رسید.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :