اگر نیاز دارید در میان متن فایل جاری، واژه یا عبارت خاصی را جستجو کنید، می توانید از سربرگ home ، گزینه find را از میان مجموعه گزینه های گروه Editing که در انتهای روبان قرار گرفته است انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه پنجره navigation باز می شود.
در بخشی که برای نوشتن متن در نظر گرفته شده است متن مورد نظرتان را نوشته و دکمه enter را کلیک کنید. لیستی از بخش هایی از متن که آن واژه یا عبارت در آن آمده است نمایش داده می شود. با کلیک بر روی هر کدام می توانیم به راحتی به آن بخش از متن منتقل شویم.

جستجو و پیدا کردن متن در ورد

جستجوی پیشرفته متن (FInd)

برای انجام تنظیمات بیشتر بر روی مثلث کنار محل جستجو کلیک کنید، پنجره ی زیر ظاهر می شود. در این پنجره می توانید تنظیمات ببیشتری را بر روی نتایج جستجو داشته باشید.
انتخاب گزینه .. Advance find به شما کمک می کند تا برای جستجو امکانات پیشرفته و کاملتری را در اختیار داشته باشید.

جستجوی پیشرفته متن (FInd)

راه دیگر دسترسی به این پنجره استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+F است.

جستجو اشیاء

اگر علاقمند هستید که فرمول ها ، تصاویر ، جدول ها ، سربرگ و پابرگ و کامنت های موجود در سند جاری را جستجو کنید، کافی است گزینه مربوط به آن را انتخاب کنید، تا موردهای همسان با آنچه خواسته اید، مشخص شوند.

جستجو اشیاء

جایگزینی متن (Replace)

اگر بخواهیم در سند جاری واژه یا عبارتی را با واژه یا عبارت دلخواه جایگزین کنیم، کافیست از میان مجموعه گزینه های گروه Editing گزینه replace را انتخاب کنیم، در کادر find what آنچه می خواهید جستجو شود و در کادر replace with آنچه می خواهید جایگزین شود را بنویسید. با فشردن دکمه Find next واژه ی مورد نظر جستجو می شود. دکمه Replace جایگزینی را در آن مورد انجام می دهد و replace all تمام عبارت های پیدا شده را با آنچه خواسته اید، جایگزین می کند.

جایگزینی متن (Replace)

انتقال به مکانی خاص از صفحه

برای انتقال سریع به مکان خاصی از صفحه ، همچون صفحه ای خاص ، بخش یا خطی خاص کافیست از پنجره Find and Replace گزینه go to را انتخاب کنید و با نوشتن شماره خط ، صفحه یا بخشی که می خواهیم، به سادگی و به سرعت اشاره گر را به آن منتقل کنیم.

انتقال به مکانی خاص از صفحه

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :