در برنامه word ، شما خودتان می توانید، فاصله بین سطرهای پاراگراف را تعیین کنید. در حالت عادی و به طور پیش فرض این فاصله به اندازه یک سطر است، اما با انتخاب آیکون مربوط به تنظیم فاصله که در سربرگ home کنار سایر ابزارهای قالب بندی متن قرار داده شده است، شما میتوانید این فاصله را به اندازه دلخواه افزایش دهید.
انتخاب گزینه مثلا ۲ از میان گزینه ها به این معنی است که فاصله بین سطرهای پاراگراف دو برابر شده است.

تنظیم فاصله بین خطوط در ورد

انتخاب گزینه line spacing option پنجره ای را باز می کند که کمک می کند، ساده تر میزان دلخواه برای فاصله بین خطوط را انتخاب کنیم.

تنظیم فاصله بین پاراگراف ها

تنظیم فاصله بین پاراگراف ها

با استفاده از همان آیکون تنظیم فاصله خط، همان طور که فاصله بین سطرها را بر حسب ضرورت می توانید تغییر دهید. فاصله بین پاراگراف ها را مطابق با نیاز خود میتوانید تغییر دهید.
گزینه Add space before paragraph ، فاصله بین پاراگراف جاری از فاصله قبلی را افزایش می دهد و گزینه ی Add space after paragraph فاصله بین پاراگراف جاری از پاراگراف بعدی را افزایش می دهد.

تو رفتگی

برای افزایش یا کاهش فرورفتگی در سطر اول پاراگراف ، باز هم باید به سراغ سربرگ home بروید، و بر حسب دلخواه یکی از آیکون های زیر را استفاده کنید.

تو رفتگی

راه دیگر ایجاد و مدیریت تورفتگی در پاراگراف ابزاریست که برای اینکار در خط در نظر گرفته شده است. گیره ی بالایی خط کش در قسمت بالا مربوط به سطر اول پاراگراف است، و می توانید با درگ کند، محل آنرا تنظیم کنید

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :