جنسیس GV80، کراس‌اوور میدسایز لوکسی که چندی پیش به عنوان اولین جنسیس شاسی‌بلند معرفی شده بود، امروز بصورت رسمی برای آمریکا قیمت‌گذاری شد.

این رقیب کُره‌ای ب‌ام‌و X5 و مرسدس‌ بنز GLE کلاس قرار است با قیمت پایه ۴۸٫۹۰۰ دلار در آمریکا عرضه شود، رقمی که در مقایسه با کف قیمت رقبای آلمانی، به مراتب پایین‌تر است اما در تریم‌های بالاتر و مدل‌های AWD، قیمت این جنسیس کاملا در سطح امثال ب‌ام‌و X5، مرسدس-بنز GLE کلاس و آئودی Q7 است.

مدل پایه جنسیس GV80 دارای موتور ۲٫۵ لیتری توربو ۳۰۰ اسبی محرک محور عقب است و بصورت استاندارد دارای امکاناتی نظیر تریم چرم، صندلی‌های مجهز به گرمکن، دوربین دنده عقب، ست کامل ایربگ‌ها و گستره‌ای از امکانات ایمنی فعال است. در تریم‌های بالاتر، سیستم صوتی با ۲۱ بلندگو، سیستم سرمایش صندلی‌ها، گرمکن غربیلک فرمان، سانروف پانورامیک، گرمکن ردیف دوم صندلی‌ها، دید ۳۶۰ درجه از اطراف، ست چرخ‌های ۲۲ اینچ، سیستم محرک چهار چرخ، نمایشگر ۱۲٫۳ اینچ ۳D، پوشش چرم ناپا، سیستم حذف صداهای مزاحم جاده از داخل کابین، ردیف سوم صندلی‌ها، صندلی‌های برقی ردیف دوم با سیستم سرمایش، هدزآپ‌دیسپلی و … نیز به لیست امکانات اضافه می‌شود اما به بهایی بیشتر. برای مثال، قیمت پایه مجهزترین تریم یعنی ۳٫۵T AWD Prestige که از موتور شش سیلندر توربو ۳۷۰ اسب‌بخاری نیز نیرو می‌گیرد، ۷۰٫۹۵۰ دلار اعلام شده است.

بد نیست بدانید جنسیس توانسته پیش از عرضه، ۶ هزار دستگاه GV80 را در بازار آمریکا پیش‌فروش کند که نشان از اقبال مساعد این بازار نسبت به کراس‌اوور لوکس و نوپای کُره‌ای دارد.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :