تاکنون اینستاگرام هیچ روش رسمی برای پست گذاری و ارسال عکس از طریق دسکتاپ و ویندوز در این شبکه اجتماعی بزرگ در نظر نگرفته است. ویرایش عکس در رایانه و سپس همگام سازی یا انتقال آنها به تلفن همراه خود اقدامی غیر ضروری و وقت گیر است که لازم نیست. زیرا ما در این پست روش و ترفندی را برای شما تهیه کرده ایم که به شما چگونگی پست گذاشتن و ویرایش پست در نسخه های مختلف ویندوز، در مرورگرهای کروم و سافاری را آموزش خواهیم داد.

آپلود و اشتراک گذاری پست از مرورگر دسکتاپ

بیشتر مرورگرها راهی دارند که بتوانند “user agent” را تغییر دهید، چیزی که به وب سایت می گوید برای چه نوع دستگاهی بهینه شود. بنابراین حتی هنگامی که در حال کار با لپ تاپ یا دسکتاپ هستید ، می توانید وب سایتی مانند اینستاگرام را فریب دهید تا سایت موبایل را به شما نشان دهد. این همان کاری است که ما می خواهیم انجام دهیم.

چگونه با مرورگر کروم در اینستاگرام پست بگذاریم؟

گذاشتن عکس و پست در اینستاگرام از طریق مرورگر کروم  در ویندوز

در مرورگر گوگل کروم به Instagram.com بروید و وارد شوید. اکنون در هر جای صفحه که می خواهید کلیک راست کرده و از لیست گزینه ها گزینه Inspect را انتخاب کنید. بخشی از سایت با ابزار Inspector پوشانده می شود ، اما ما فقط به آیکون کوچک یک تبلت و تلفن در گوشه سمت چپ بالای پنجره Inspector قرار دارد  نیاز داریم، روی آن کلیک کنید. صفحه با نمای موبایل همراه خواهد شد ، و نماد + برای ایجاد یک پست جدید باید در قسمت پایین پنجره ظاهر شود. اگر اینطور نیست ، صفحه را رفرش(تازه کنید) کنید. پس از اتمام ، دوباره روی آیکون تبلت/تلفن کلیک کنید. برای بازگشت به حالت دسکتاپ ابزار Inspector را ببندید و مرورگر را رفرش کنید تا به نسخه دسک تاپ برگردید.

 

چگونه با مرورگر سافاری در اینستاگرام پست بگذاریم؟

پست گذاری و ارسال عکس از طریق کروم

برای گذاشتن عکس و پست در اینستاگرام از طریق مرورگر سافاری در ویندوز کار بسیار راحت است. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از بالای و سمت راست صفحه اصلی در سافاری بر روی چرخ دنده (تنظیمات) کلیک کرده و از بین گزینه ها بر روی Preferences کلیک کنید.
  • تب Advanced را انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه Show Develop menu in menu bar تیک آنرا فعال کنید.
  • در مرورگر سافاری پنجره یا تب جدید باز کنید.
  • از menu bar مراحل Develop > User Agent > Safari — iOS 12.1.3 — iPhone را دنبال کنید.

گذاشتن عکس و پست در اینستاگرام از طریق مرورگر سافاری در ویندوز

حال به Instagram.com بروید، وارد حساب خود شوید، از بخش پایین صفحه بر روی ایکون + کلیک کنید و با انتخاب عکس مورد نظر از کامپیوتر خود آن را آپلود کنید. لازم به ذکر است که قبل از آپلود تصویر همانند اپلیکیشن موبایل تان میتوانید تصاویرتان را ویرایش کنید و  افکت های مورد علاقه تان را بر روی آنها اعمال کنید.

پس از اتمام کار user agent مرورگر را به حالت پیش فرض (Default) برگردانید.

قدم آخر: پست گذاشتن در اینستاگرام با موفقیت انجام شد

حالا دیگر کارتان تقریبا تمام شده است! بعد از اینکه روی دکمه “بعدی” کلیک کردید، نوبت آن است که کپشن خودتان را بنویسید. حتی می‌توانید لوکیشن خودتان را هم به عکس اضافه کنید! و در نهایت روی دکمه “به اشتراک‌گذاری” (Share) کلیک کنید تا عکس شما منتشر شود!

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :