آسانترین روش برای ایجاد یک فایل در PowePoint ،استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + N است. در نگاه تخصصی تر شما برای این کار به پانل File رفته و از گزینه New ، یکی از Themeهای دلخواه خود را انتخاب کنید. و در صورت عدم تمایل برای انتخاب Theme ،روی گزینه Blank Presentation کلیک کنید.

ایجاد یک فایل از بخش New

با این کار سند جدید برای شما باز می شود و می توانید روی آن کار کنید.

صفحه نخستین اسلاید

اولین صفحه شما به صورت پیشفرض دو جا برای نوشتن دارد. یک قسمت برای عنوان (Title) و یک قسمت برای زیرعنوان (subtitle).
در نرم افزار PowerPoint ،صفحه اول به صورت پیش فرض فقط به «عنوان» و زیر «عنوان» تعلق دارد. برای نوشتن محتوای بیشتر، باید صفحات دیگری را ایجاد کنید.
در قسمت پانل اسلایدها کلیک راست کرده سپس New Slide را بزنید. یا در پانل اسلاید زیر اسلاید آخر یا هر جایی که می خواهید صفحه جدید ایجاد کنید کلیک کرده تا مکان نما در آن قسمت قرار گیرد سپس دکمه Enter را فشار دهید تا اسلاید جدید ساخته شود.

ساخت یک اسلاید جدید

به فایلهای ایجاد شده در نرم افزار PowerPoint ،اصطالحاً Presentation گفته میشود این نام را میتوان در نوار عنوان مشاهده نمود. در Power Point نماهای مختلفی وجود دارد که در ظاهر نمایش برنامه تاثیر میگذارد. برای نمایش این نمادها یکی از دو روش زیر را پیشنهاد میشود:

الف) پانل View و بخش Presentation Views

پنجره Presentation Views  در پانل View

ب) در پنجره ی اصلی و استفاده از آیکون های این نماد که در بالای نوار وضعیت سمت چپ قرار دارند.

گزینه های Presentation Views را در نوار وضعیت

Normal : حالت طبیعی نمایش برنامه میباشد در حقیقت میتوان گفت در بدو ورود به برنامه این نما قابل مشاهده میباشد. خصوصیت نمای View Normal این است که در آن میتوان اقدام به طراحی، حذف و اضافه نمودن محتوای اسلاید و همچنین حذف و اضافه نمودن خود اسلاید ها نمود، در حقیقت نمای طراحی میباشد.

Sorter Slide : با یکی از دو روش گفته شده وارد این نما میتوان شد، نمایی که در آن اسلاید ها را در اندازه ی کوچک میتوان یک جا مشاهده نمود، در این نما امکان طراحی داخلی اسلاید وجود ندارد ولی در آن میتوان اقدام به اضافه یا حذف اسلایدها نمود و قابلیت جابجایی اسلایدها توسط Drag & Drop وجود دارد.

Show Slide : در این نما نتیجه حاصل از طراحی و نمایش نمایی را میتوان مشاهده نمود. کلید میانبر برای رسیدن به این نما F5 میباشد. در این نما امکان هیچ گونه طراحی، حذف و اضافه وجود ندارد و فقط برای نمایش میباشد. برای خارج شدن از آن با زدن کلید Esc و همچنین Right click و انتخاب Show End این کار را میتوان انجام داد.

Page Notes : احضار این منو فقط از طریق منوی View امکانپذیر میباشد (روش اول) در این نما طراح اسلاید یادداشتی را برای یادآوری یا تاکید خود می نویسد که این یادداشت در نمایش نهایی Slide show ظاهر نخواهد شد و صرفاً خود طراح از آن استفاده خواهد کرد. مطالب نوشته شده در این نما را در پایین قسمت نمای Normal
میتوان مشاهده کرد.

View Reading : این نوع نمایش اسلاید از نسخه ۲۰۱۰ PowerPoint افزوده شده و به کاربر این امکان را میدهد که اسلاید های طراحی شده را مانند حالت Slide Show ببینید. با این تفاوت که در این حالت، نیازی نیست حتماً در موقعیت تمام صفحه (Screen Full) باشید، در واقع اسلاید ها درون یک پنجره نمایش میدهد.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :