درون اسلاید Content ، چند مورد به چشم میخورد که هر کدام جداگانه قابل بحث است:

Insert Table : در این حالت میتوان اقدام به وارد نمودن یک جدول داخل اسلاید کنید. با انتخاب این مورد پنجره ی کوچک Insert Table مطابق شکل زیر باز میشود که در آن تعداد سطر و ستون را میتوانید وارد کنید.

پنجره Insert Table

بعد از درج و کلیک روی OK ،شاهد درج جدول در اسلاید خواهید بود. در این حالت نوار ابزار مخصوص Table ظاهر میشود که برای قالب بندی جدول میتوان استفاده نمود، توضیح کامل ساخت جدول را در جزوه آموزشی ۲۰۱۶ Word اینجانب میتوانید مطالعه کنید.
Insert Chart : برای درج نموداری از برنامه ی Excel در اسلاید که با وارد نمودن داده در Sheet وارد شده مقادیر نمودار نیز تغییر خواهد کرد. در این حالت محیط شبیه سازی شده Excel دیده میشود که میتوان به راحتی تغییرات و تنظیماتی را در آن انجام داد که این کار به شرط آشنا بودن با محیط Excel امکانپذیر میباشد.
با کلیک کردن روی بدنهی اسالید حاوی نمودار، میتوان نمودار را در اسلاید ثابت نمود، همچنین با دابل کلیک روی نمودار میتوان مجدداً وارد محیط شبیه سازی شده Excel شد.

Insert Clip Art : برای وارد کردن تصاویر Clip art داخل اسلاید که با Double Click کردن روی تصویر مورد نظر میتوان آن را روی اسلاید درج کرد، تصاویر Clip Art هنگام نصب Office در برنامه ها قرار میگیرند و امکان جابجایی، تغییر اندازه آنها وجود دارد. بعد از درج این تصاویر نوار ابزار Picture نیز ظاهر میشود که توسط آن میتوان تغییراتی را روی این نوع تصاویر بوجود آورد.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :