اولین صفحه شما به صورت پیش فرض دو جا برای نوشتن دارد. یک قسمت برای عنوان (Title) و یک قسمت برای زیرعنوان (subtitle) برای تغییر دادن طرح بندی (نه قالب) صفحه روی Layout از پانل Home و در بخش Slides کلیک کنید. روی قسمت دلخواه کلیک کنید و شروع به نوشتن کنید. متن پیشفرض  Click to add title در فایل اصلی نشان داده نخواهد شد، نگران آنها نباشید.

صفحه اول طراحی

اما همانطور که میبینید، نوشتههای صفحه اول ما به صورت عادی نشان داده نمیشوند. مشکل از چپ چین بودن کلمات است که به صورت پیشفرض متون PowerPoint چپ چین هستند. کافی است بر روی آیکن های موجود در تب Home و قسمت Paragraph کلیک کنید تا کلمات نوشته راست چین شوند.

راست چین چپ چین

برای چپ چین کردن دوباره می توانید روی آیکون کناری آن (سمت چپ) کلیک کنید. با راست چین کردن آن متن، صفحه ما مانند شکل زیر خواهد شد:

 راست چین کردن

پس از نوشتن اولین صفحه، کلید F5 را بزنید تا نتیجه کار را یک بار مشاهده کنید. از کلیدهای جهت نما برای تغییر اسلاید (صفحه) و از کلید Esc برای خارج شدن از حالت آزمایش استفاده کنید. حال بر روی صفحات بعدی کار کنید. بر روی  Click to add title کلیک کرده و عنوان خود را بنویسید. سپس روی Click to add text کلیک کنید .
مشاهده میکنید که با هر بار زدن Enter ،یک آیتم دیگر اضافه میشود چون که نوع این نوشته «لیست» است.

برای عوض کردن تصویر دایره های توپر لیست، کافی است کل متن را انتخاب کرده (Ctrl+A) و روی علامت فلش موجود در آیکن Bullets در تب Home و بخش Paragraph کلیک کنید و حالت دلخواه را انتخاب کنید. همچنین اگر قصد لیست کردن به صورت عددی یا c b a دارید، کافی است کل متن را انتخاب کرده و روی علامت فلش آیکن Numbering در تب Home و بخش Paragraph کلیک کرده و نوع دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر هم که قصد خارج کردن نوشته از حالت لیست بودن را دارید، کل متن را انتخاب کرده (A + Ctrl) سپس هر دو آیکن را از حالت انتخاب شده، با کلیک کردن روی آن (نه فلشش) خارج کنید. حال میتوانید آزادانه متن خودتان را بنویسید.

آموزش پاورپوینت

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :