تا چند وقت پیش برای این که هنگام باز شدن واتس اپ، نرم افزار قفل باشد و هر کسی که گوشی شما در اختیارش بود نتواند به پیام های خصوصی شما دسترسی داشته باشد، تنها راه حل، استفاده از برنامه های اضافی برای قفل کردن واتساپ بود.

اکنون و در نسخه های بروز شده این پیام رسان محبوب، قابلیتی فوق العاده عالی برای این برنامه در نسخه های اندروید افزوده شده که واتساپ را ایمن تر از قبل نشان می دهد و دیگر نیاز به برنامه جانبی برای قفل یا مخفی کردن واتساپ ندارید (البته باید گوشی شما دارای حسگر اثر انگشت باشد). با استفاده از این قابلیت میتوانید از اطلاعات و چت های خصوصی خود در برابر افرادی که گوشی را در اختیار آنها قرار میدهید محافظت کنید. در ادامه به مطلب آموزش اضافه کردن قفل به برنامه واتس اپ با استفاده از اثر انگشت خواهیم پرداخت.

اضافه کردن قفل به برنامه واتساپ با استفاده از اثر انگشت

برای شروع کافیست برنامه واتساپ خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کرده و مراحل زیر را انجام دهید:

نکته:

این آموزش طبق نسخه فارسی واتساپ تهیه شده است اما اگر از نسخه زبان اصلی (آمریکایی) استفاده می کنید، طبق کلمات داخل پرانتز پیش بروید.

۱) در هر بخشی که قرار دارید ۳ نقطه بالای صفحه را کلیک کنید

۲) گزینه تنظیمات (Settings )را انتخاب کرده تا وارد تنظیمات شوید

وارد تنظیمات شوید

در تنظیمات واتساپ گزینه حساب کاربری (Account) را انتخاب کنید.

گزینه Account را انتخاب کنید

۳) سپس بخش حریم خصوصی (Privacy) را انتخاب کنید.

۴) در انتهای صفحه گزینه قفل اثر انگشت (Fingerprint lock)  را کلیک کنید.

گزینه Fingerprint lock

۵) این گزینه را فعال کرده و یکبار اثر انگشت خود را اضافه کنید.

۶) برای تعیین زمان قفل شدن نیز میتوانید از بخش قفل شدن خودکار (Automatically lock) از بین سه گزینه موجود یکی را انتخاب کنید.

۷) برای عدم نمایش ، پیشنمایش پیام ها در صفحه قفل نیز میتوانید گزینه نمایش محتوی در اعلان ها (Show Content in notification)  را غیرفعال کنید.

قفل واتساپ با اثر انگشت

نکته:

با فعال سازی این قابلیت تمامی اثر انگشت هایی که به گوشی خود اضافه کرده اید قابل استفاده میباشند و برای تغییر و یا اضافه کردن اثر انگشت جدید کافیست وارد تنظیمات گوشی و بخش قفل صفحه نمایش شوید.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله

این خبر را به اشتراک بگذارید :