از میان شبکه های اجتماعی مختلف، اینستاگرام قابلیت ارسال استوری را به کاربران خود می دهد. هنگامی که پستی را از این طریق در اینستاگرام ارسال می کنید، همه ی فالوور هایتان قادر به مشاهده ی آن استوری هستند. اما اگر بنا به هر دلیلی قصد داشته باشیم استوری مورد نظرمان را از دید فرد یا افراد خاصی پنهان کنیم، اینستاگرام این ابزار را برای شما فراهم کرده است. به دو روش می توان از قابلیت مخفی کردن استوری اینستاگرام استفاده نمود که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

نکته:

این آموزش طبق نسخه فارسی واتساپ تهیه شده است اما اگر از نسخه زبان اصلی (آمریکایی) استفاده می کنید، طبق کلمات داخل پرانتز پیش بروید.

مخفی کردن (هاید) استوری اینستاگرام برای یک نفر خاص

این روش برای مخفی کردن استوری از یک شخص خاص کاربرد دارد. برای این کار شما باید به پروفایل مخاطب مد نظرتان بروید، سپس آیکن سه نقطه در گوشه بالای تصویر را لمس کنید.

هاید کردن استوری اینستاگرام

 و از بین گزینه های موجود گزینه پنهان کردن داستانتان (hide your story)  را انتخاب نمایید.

پنهان کردن استوری اینستاگرام

سپس پیامی برای شما ظاهر می شود که با زدن گزینه ی پنهان کردن (hide)  دیگر فرد مورد نظر قادر به دیدن استوری های شما نخواهد بود.

مخفی کردن استوری اینستاگرام برای تعداد زیادی از دنبال کننده ها

۱) برنامه اینستاگرام را اجرا کرده و از بخش پروفایل ۳ خط بالای صفحه را کلیک کنید.

۲) از منو کشویی برنامه گزینه تنظیمات (Settings)  را انتخاب کنید.

۳) در بخش تنظیمات بر روی گزینه حریم خصوصی (Privacy) را کلیک کنید.

۴) سپس بخش داستان (Story) را انتخاب کنید.

مخفی کردن استوری اینستاگرام

۵) در بخش استوری گزینه پنهان کردن داستان از (Hide Story From)  که به تازگی اضافه شده است را کلیک کنید. سپس لیست فالوور های خود را مشاهده خواهید کرد. در این لیست افرادی که نمی خواهید استوری شما به آنها نمایش داده شود را انتخاب کنید.  در پایان میتوانید با خیال راحت استوری جدید خود را منتشر کنید.

آموزش مخفی کردن استوری اینستاگرام

نکته :

با استفاده از این آموزش فقط میتوانید استوری را از دید دنبال کنندگان خود مخفی کنید و برای پنهان سازی کامل کافیست ابتدا حساب کابری خود را خصوصی کرده سپس افراد دنبال کننده را محدود کنید.

از کجا و چگونه بفهمیم هیدن شدیم (استوری برای ما پنهان شده)

به نظر می رسد هیچ راهی برای فهمیدن اینکه استوری از دید ما پنهان یا همان هاید (hide) شده است، وجود ندارد. البته یک کلک یا راه فرعی هست که میتونیم به جواب این سوال برسیم، یک راه خیلی ساده. اگر با یک حساب کاربری دیگری (الزاما ناشناس) اکانت شخص مورد نظرمان را چک کنیم به جوابمان خواهیم رسید.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :