آنتی ویروس های ESET از محبوبترین آنتی ویروس ها در جهان هستند. که با انواع سیستم عامل ها، نظیر ویندوز و لینوکس سازگاری دارند، دارا بودن قابلیت هایی نظیر اسکن سریع فایل ها ، جستجو ی کامل تمام فایل های سیستم بدون آسیب رساندن به  آنها، بستن سایت های مشکوک و غیر مجاز و … می باشد.

در محصولات جدید تر این شرکت، نظیر آنتی ویروس ESET Endpoint ، قابلیت های جدیدتری، مانند حفاظت از ایستگاه های کاری، مدریریت از راه دور ، افزایش امنیت در شبکه و… اضافه شده و از ESET Endpoint  یک آنتی ویروس قدرتمند ساخته است.

آنتی ویروس ها در اجرا شدن و یا نصب کردن بعضی از برنامه ها در سیستم محدودیت ایجاد می کنند. شاید برای شما پیش آمده باشد که زمانیکه می خواهید یک فایل اجرایی مانند فایل های کرک و یا patch مربوط به یک نرم افزار را اجرا کنید، آنتی ویروس اجازه نمی دهد. و یا بعد از نصب یک نرم افزار، وقتی که نرم افزار را اجرا می کنید، بدرستی کار نمی کند، این احتمالا به این خاطر است که در حین نصب نرم افزار آنتی ویروس شما فعال بوده و برخی از فایل های نرم افزار را به عنوان فایل مخرب شناسایی و حذف یا غیر فعال می کند.

به همین دلیل همیشه توصیه می شود قبل از نصب نرم افزار ها در ویندوز ، یا اجرای فایل هایی مانند Patch ، آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید. همچنین  برخی از آنتی ویروس ها مانند آنتی ویروس های ESET این قابلیت را دارند که از وب سایت هایی مخربی که شما معرفی می کنید را بلاک کنند.
در این آموزش روش غیر فعال کردن انتی ویروس eset را برای ورژن های قبل ۸ و ۹ به بعد آموزش خواهیم داد.

غیر فعال کردن در نسخه های ۹٫۰ به بعد

۱) آنتی ویروس ESET سیستم خود را اجرا کنید.

۲) در پنجره ی اصلی، از سمت چپ، روی Setup  کلیک کنید، سپس از سمت راست پنجره روی گزینه ی  Computer protection  کلیک کنید.

طریقه غیر فعال کردن  آنتی ویروس ESET

۳) اکنون از پایین پنجره روی گزینه ی Pause Antivirus and antispyware protection  کلیک کنید.

آموزش غیر فعال سازی  آنتی ویروس ESET

۴) در این مرحله آنتی ویروس از شما می پرسد که تا چند دقیقه غیر فعال باشد. از لیست کشویی مربوطه زمان مورد نطر را انتخاب کرده و سپس روی  Apply  کلیک کنید.

غیرفعال کردن  آنتی ویروس ESET

اکنون آنتی ویروس تا زمانی که شما تعیین کرده اید، خاموش خواهد بود. برای فعال سازی مجدد آنتی ویروس زودتر از زمان تعیین شده، آنتی ویروس سیستم خود را اجرا کرده و در پنجره ی اصلی از قسمت پایین ، روی گزینه ی Enable Antivirus and antispyware protection  کلیک کنید. (در صورتی که سیستم خود را Restart کنید، پس از راه اندازی مجدد سیستم عامل، آنتی ویروس بصورت خودکار فعال خواهد شد.)

غیر فعال کردن  آنتی ویروس ESET

غیر فعال کردن در نسخه ی ۸٫۰ و قبل تر

۱) آنتی ویروس ESET سیستم خود را اجرا کنید.

۲) در پنجره ی اصلی نرم افزار، روی آیکون وضعیت Protection از گوشه بالا و  سمت راست پنجره ، کلیک کنید. و در منوی باز شده روی گزینه ی Temporarily disable protection کلیک کنید.( اگر پیغامی سوالی ظاهر شد. روی Ok کلیک کنید.)

غیر فعال کردن در نسخه ی 8.0 و قبل تر

۳) در پنجره ای که با نام Temporarily disable protection  ظاهر می شود. باید تعیین کنید تا چه زمانی آنتی ویروس غیرفعال باشد. روی کادر کشویی قست Time interval کلیک کرده و از لیست موجود مدت زمان مورد نظر را برای غیر فعال بودن آنتی ویروس انتخاب کنید و در نهایت روی Ok کلیک کنید.

خاموش کردن آنتی ویروس eset

اکنون آنتی ویروس تا زمانیکه تعیین کرده اید، غیر فعال خواهد ماند.(در صورتی که سیستم خود را ریستارت کنید،پس از راه اندازی مجدد سیستم عامل، آنتی ویروس بصورت خودکار فعال خواهد شد.)

برای فعال کردن آنتی ویروس زودتر از زمان تعیین شده ، آنتی ویروس خود را اجرا کرده و در پنجره ی اصلی آنتی ویروس، از گوشه ی بالا و سمت راست پنجره، روی آیکون وضعیت Protection که به رنگ قرمز در آمده ، کلیک کنید. و از منوی باز شده روی گزینه Enable Protection کلیک کنید.

فعال سازی انتی ویروس

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :