در این قسمت میخواهیم نگاهی به دیسک ها در سیستم عامل لینوکس بیندازیم، اگر خاطرتان باشد در ویندوز از سرویس Disk Management برای مدیریت هارد دیسک استفاده میشد، ولی در لینوکس اوبونتو از سرویس Disk برای این کار استفاده میکنند.

برای شروع وارد لینوکس شوید و بر روی Search کلیک کنید و کلمه Disk را وارد کنید و در بین موارد مورد جستجو بر روی Disks کلیک کنید.

بررسی Disk در لینوکس اوبونتو

در شکل روبرو سرویس Disks را مشاهده میکنید که در برگیرنده هارد دیسک ها و درایوهای دیگر میباشد؛ (از اینجا می توانید ظرفیت هارد و درایوها در لینوکس را مشاهده کنید) برای شروع یک هارد دیسک به سرور لینوکس خود اضافه میکنیم، البتّه این سرور لینوکس به صورت مجازی میباشد و هارد دیسک را به صورت مجازی اضافه کردیم، برای اینکه هارد دیسک خام را فرمت کنیم باید به مانند شکل روبرو بر روی آیکون مورد نظر کلیک و گزینه format را انتخاب کنیم، توجّه داشته باشید هارد دیسک اول در لیست همان هارد دیسک اصلی میباشد که اطلاعات سیستم عامل روی آن قرار دارد.

بررسی Disk در لینوکس اوبونتو

در این صفحه در قسمت Erase میتوانید سرعت فرمت کردن دیسک را مشخص کنید که به صورت پیشفرض بر روی Quick قرار دارد، در قسمت Type هم باید نوع
پارتیشن بندی را انتخاب کنید که بهترین گزینه، Ext4 است که مختص لینوکس میباشد. در این صفحه بر روی format کلیک کنید تا کار آغاز شود.

بررسی Disk در لینوکس اوبونتو

در این قسمت باید رمز عبور کاربر خود را وارد و بر روی Authenticate کلیک کنید.

بررسی Disk در لینوکس اوبونتو

بعد از انجام فرمت باید درایو جدید را Mount کنیم، برای همین باید بر روی آیکون مورد نظر در شکل مقابل کلیک کنید.

بررسی Disk در لینوکس اوبونتو

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :