اگر در زمان نصب دقت کرده باشید از شما پرسیده شد که آیا دوست دارید که لینوکس به صورت اتوماتیک آپدیت شود که در آنجا این موضوع را رد کردیم، اما اینجا می خواهیم دوباره سرویس آپدیت را فعال کنیم؛ برای این کار به صورت زیر عمل میکنیم:
در خط فرمان دستور زیر را وارد کنید:

دستور dpkg مربوط به بسته های نرم افزاری میباشد که با اجرای دستور بالا شکل زیر ظاهر میشود:

آپدیت کردن لینوکس اوبونتو

در این صفحه از شما سؤال می شود که آیا مایل هستید Update به صورت اتوماتیک انجام شود که شما در صورت نیاز، گزینه Yes را انتخاب کنید.

دستور دیگر و بسیار مهمی با عنوان apt-get وجود دارد که برای نصب نرم افزار و آپدیت و … کاربرد دارد؛ در این قسمت برای اینکه آپدیت به صورت سریع و بدون وقفه انجام شود میتوانید از این دستور استفاده کنید، در شکل زیر با استفاده از دستور apt-get update تمام آپدیت های جدید برای سرور در حال دانلود و نصب می باشد، البته باید به اینترنت حتماً متّصل باشید.

آپدیت کردن لینوکس اوبونتو

دستوری دیگری برای ارتقا و آپدیت بسته های نرم افزاری وجود دارد که برای اجرای آن باید از دستور apt-get upgrade استفاده کنید، بعد از اجرای دستور برای تأیید،
کاراکتر Y را وارد کنید.

آپدیت کردن لینوکس اوبونتو

دستوری دیگر با عنوان apt-get dist-upgrade وجود دارد که هم بسته های نرمافزاری را آپدیت میکند و هم بسته های جدیدی که برای نصب آماده است را معرفی میکند که این موضوع را در شکل زیر مشاهده میکنید.

آپدیت کردن لینوکس اوبونتو

برای اجرای دستورات Update و Upgrade به صورت همزمان به مانند شکل زیر عمل کنید و از دستور apt-get update && apt-get upgrade استفاده کنید.

آپدیت کردن لینوکس اوبونتو

نکته:
توجّه داشته باشید، اگر از کاربر Root برای نصب استفاده نمیکنید، حتماً باید قبل از همه دستورات، کلمه sudo را قرار دهید تا دسترسی لارم برای نصب داشته باشید.

image_pdfدانلود فایل pdf این مقاله
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :